TOP 3 obranné komety sezóny! Tyhle chlapíky musí každý znát


2306


Obránce jako Sergio Ramos, Gerard Piqué, Vincent Kompany či Leonardo Bonucci určitě všichni znají. My si ukážeme ty, kteří nejsou tak známí, ale svou práci odvádějí excelentně!

 

3 – Christian Fuchs

levý bek/Leicester City

29let/Rakušan

186cm/86kg

Úspěch Leicesteru City, mega komety této sezóny, netkví v jedincích, ale v celku. Přesto z něj vystupují velká jména. Jamie Vardy, Ryiad Mahrez, N’Golo Kanté nebo stopeři Wes Morgan a Robert Huth. Nemenší význam má i opora levé strany- Christian Fuchs. Vynikající levý bek a kapitán rakouské reprezentace, která se úspěšně kvalifikovala na EURO 2016, hrál od roku 2011 za Schalke 04. Klub mu v loňském roce neprodloužil smlouvu, a tak se Fuchs vydal na záchranářskou štaci do Leicesteru. K The Foxes se připojil zcela zdarma a dnes je v Anglii považován za klenot či extratřídu. Skvěle brání, má výtečnou poziční hru a díky své výšce kraluje i ve vzduchu. Jeho předností jsou smrtící centry! Z ničeho nic se rozhodne, že založí smrtící akci!

 

 2 – José Giménez

stoper/Atlético Madrid

21let/Uruguayec

185cm/77kg

Další skvělá práce snad těch nejlepších skautů na trhu! Ti, kteří střeží Jižní Ameriku a monitorují výskyt nadějných mladíků, si mohou plácat po zádech. Povedl se jim další cenný skalp! Giménez přišel do Atlética v roce 2013. Bylo mu 18let a stál jen 900 tisíc eur. První sezónu se otrkával v rezervě, tu druhou se začal prosazovat do prvního týmu. Začal být součástí jednoho obrovského stroje, velice účinného stroje! Nyní se stal oporou zadních řad Atlética, jednoho z nejlepších klubů světa. Spolu s krajanem Godínem tvoří obávanou stoperskou dvojici, na které si nejeden sniper vyláme zuby. Gimenéz, který si už několikrát kopl i za svou vlast, oplývá především skvělou rychlostí. ,,Godín je můj učitel. V klubu i v národním týmu,” prozdradil dnes jedenadvacetiletý mladík na svého kolegu. Godín se na to také vyjádřil:,,Vychovávám si svého nástupce.” José v létě oslavil jednadvacet a jeho tržní hodnota stoupá. Je žhavým zbožím. Jeho částka se pohybuje okolo 30 miliónů eur.

 

1 – Virgil van Dijk

stoper/Southampton

24let/Nizozemec

193cm/92kg

Prožil svou první sezónu v Premier League a hned si zajistil renomé jednoho z nejlepších. Pane jo. Tomu se říká raketový vzestup. A on raketa je. Urostlý a silný. V soubojích nepřemožitelný. Střet s ním si každý desetkrát rozmyslí. Saints ho v létě přivedli z Celtiku, kde hrál pouhé dva roky. Krátká doba, přesto se stal kapitánem nejslavnějšího skotského celku. V tamější lize si připsal 115 utkání a 15 gólů. Slušná porce. Stál o něj Arséne Wenger. Svatí zaplatili 16 miliónů eur a Nizozemec byl jejich. ,,Virgil není jen tak někdo,” řekl Ronny Deila, trenér Celtiku. ,,Je to stoper pro špičku Premier League. Vyrovná se těm nejlepším.” Rozhodně to potvrzuje. Stal se neodmyslitelným článekm Sotonu. ,,Moc jsem o něj stál, ale netušil jsem, že si povede,tak jak si vede a že se tak brzy stane klíčovou oporou,” pronesl Ronald Koeman na adresu svého miláčka.

 


https://www.youtube.com/watch?v=1wmiAv3t_24