TOP 10 nečekaných střelců ve fotbalových šlágrech

3380

Za sezónu se odehraje spousta zajímavých utkání. O těch největších šlágrech se mluví již několik dní, mnohdy i týdnů dopředu. Očekává se, že se budou prosazovat nejlepší střelci týmů. Vždy tomu tak není. My se podíváme na ty, u kterých by sázkové kanceláře nevypsaly pro jistotu ani kurzy.

10 – Daniel Agger vs Chelsea (2007)

Liverpool prožíval skvělou sezónu. Dostal se do semifinále Ligy Mistrů, kde se utkal s Chelsea. První zápas na Stamford Bridge vyhráli The Blues. V odvetě se stal hrdinou Daniel Agger, který si nádherně naběhl na volný přímý kop Stevena Gerrarda a s ledovým klidem uklidil míč k tyči. Zápas dospěl za stavu 1:0 až k penaltám. Z těch se radoval Liverpool, který v repríze finále z roku 2005 podlehl AC Milán.

9 – Ibrahim Üzülmez vs Galatasaray (2002)

Besiktas v té době slavil 100.výročí založení klubu. Zároveň zhruba v polovině soutěže vedl tabulku o dva body právě před Galatasaray. Oba týmy hrály v istanbulském derby velmi defenzivně. To se rozhodl změnit průnikem levý obránce Ibrahim Üzülmez a k vlastnímu překvapení rozvlnil síť soupeře. Besiktas nakonec ten rok slavil zisk titulu s osmibodovým náskokem právě nad rivalem z Galatasaray.

8 – Marco Materazzi vs Francie (Finále MS 2006)

Marco Materazzi byl hrdinou italského národního týmu. Nejprve hlavou po krásném rohu Pirla poslal míč za záda Fabiena Bartheze a pak zařídil červenou kartu pro Zinedina Zidana po jeho ataku na Materazziho hruď. Tuhle pohádku už zná každý.
Itálie dotáhla zápas k penaltám, ve kterých uspěla a mohla slavit titul Mistrů Světa.

7 – Felipe Santana vs Malaga (2013)

Jeden z nejlepších zápasů Ligy Mistrů na německých trávnících se odehrál v roce 2013 v Signal Iduna Parku. Dortmund čelil ve čtvrtfinále Malaze. V 90.minutě Malaga vedla na hřišti BVB 1:2 a po prvním bezgólovém utkání vypadalo, že postoupí. V první minutě nastavení srovnal Marco Reus, ale přesto španělský tým byl tím postupujícím. Prakticky hned z rozehry žlutočerní vybojovali vzhazování blízko pokutového území Malagy. Míč se po závaru dostal až k na čáře stojícímu Felipe Santanovi a Dortmund otočil během chvíle celé dvojutkání a radoval se z postupu do semifinále.

6 –  Philipp Lahm vs Kostarika (2006)

Německo v roce 2006 hostilo Mistrovství Světa a zápasem s Kostarikou otevíralo celý šampionát. O favoritovi utkání bylo jasno, ale soupeř ze Střední Ameriky byl těžký oříšek. Zámek prolomil až mladý Philipp Lahm a celé Německo zvedl ze židlí svým supergólem do horního rohu branky.

5 – Diego Godín vs Real Madrid (Finále Ligy Mistrů 2014)

V madridském finále hrálo Atlético s Realem. Bílý Balet toužil po zisku “La Décimy”, desátém titulu v Lize Mistrů. Skóre otevřel v prvním poločase uruguayský reprezentant Diego Godín nevyzpytatelnou hlavičkou přes Ikera Casillase.
Naneštěstí pro Atlético v nastaveném čase druhého poločasu Sergio Ramos vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm už Real dominoval, vyhrál 4:1 a mohl se radovat z historického desátého titulu v nejprestižnější klubové soutěži.

4 – John O´Shea vs Liverpool (2007)

Irský obránce strávil nejlepší léta v Manchesteru United. Za 433 zápasů dokázal dát 14 gólů, což připadá zhruba jednu branku na 30 zápasů. V sezóně 2006/2007 hráli Devils na Anfield Road v deseti.V nastavení měli hráči United k dispozici volný přímý kop na hranici šestnáctky Liverpoolu. První střelu Reina ještě vyrazil, ale na dorážku Johna O´Shea již nestačil a United se mohli radovat z hubené výhry 1:0, ale klíčové v cestě za titulem.

3 – Carles Puyol vs Německo (2010)

Když se Němcům nepodařilo na domácím šampionátu v roce 2006 postoupit do finále, chtěli to napravit aleaspoň v Jihoafrické republice. V cestě jim stáli Mistrři Evropy Španělé. V té době nikdo neměl silnější národní tým než právě oni. A když už se za zvuku vuvuzel trefil po rohovém kopu Carles Puyol, poslal svůj národní tým do boje o nejprestižnější fotbalovou trofej, kterou poprvé v historii nakonec získali. Němci museli opět do boje o třetí místo.

2 – Fabio Grosso vs Německo (2006)

Zdá se, že Německo už mělo praxi v inkasování golů z rohů v semifinále Mistrovství Světa. O čtyři roky dříve než Puyol to dokázal Fabio Grosso, byť trochu jiným stylem než Španěl. Itálie zahrávala rohový kop, míč se odrazil k Pirlovi, který zatáhl míč a nahrál volnému Grossovi. Ten bez přípravy pálil levou nohou, zamířil na zadní tyč a Itálie byla v euforii. Stejně jako Španělsko vyhrála titul Mistrů Světa.¨

1 – Julian Belletti vs Arsenal (2006)

Každý čekal, že ve finále Ligy Mistrů, když hrála Barcelona proti deseti hráčům Arsenalu, zvýší dvacet minut před koncem za stavu 1:1 svůj tlak na branku Gunners. Nikdo ale nečekal, že střelcem vítězné branky bude Julian Belletti, brazilský zadák ve službách Barcy.
Ke smůle příznivců Arsenalu, který podlehl Kataláncům 1:2, byl právě tenhle večer tím, kdy byli nejblíže s vysněné trofeji v Lize Mistrů za posledních 23 let.