Tohle se neposlouchá pěkně! Maradona se opřel do modly Barcelony: “Messi není lídr…” Souhlasí i Pelé


12477


Fotbalová legenda Diego Maradona se razantně opřel do svého krajana Lionela Messiho. Ten momentálně reprezentuje svou zemi na Copa America.

Podle Maradony je sice Messi vynikající hráč, ale nemá charakter.

“Je to opravdu dobrý člověk, ale není osobností. Chybí mu klíčový charakter k tomu, aby mohl být lídrem.”

S tím souhlasí i další legendární fotbalista Pelé.

 

“Ano, já to chápu. Není jako my, kteří jsme hráli v minulosti. V 70. letech měla Brazílie opravdu skvělé hráče, jako byli Roberto Rivelino, Gerson, Tostão…”

“Ne jako dnešní Argentina, která závisí jen na Messim. Maradona říká, že Messi je dobrý hráč, o tom není pochyb, ale nemá žádnou osobnost.”

No třeba Messi letos všem vytře zrak a dotáhne Argentinu k vytouženému triumfu. Pokoušel se o to několikrát, ale marně. Možná i proto je ve své zemi kritizován. Lidé totiž očekávají, že potáhne národní tým tak, jako táhne Barcelonu.

Pelé se spolu Maradonou vyjádřili k Messimu ve čtvrtečním exibičním duelu v Paříži. A po letech došlo konečně k velkému usmíření.

“Je skvělé, že je zdravý a mohl přijet. Jsem šťastný, že se mu daří dobře. Měli bychom zůstat navždy přáteli, sporů už bylo dost. Chci Pelému poděkovat za to, kým je a navždy zůstane. Potřebujeme ikony jako on,”” řekl o Pelém Maradona.

“Toto je okamžik usmíření. To, co děláme, je kvůli míru a jednotě. Chci poděkovat svému příteli Maradonovi za tuto příležitost,” vyjádřil Pelé.

https://www.youtube.com/watch?v=fj2CQ2xJPKo