To jsou pálky! Aneb nejdražší odchody z české fotbalové ligy. Kdo je králem?

1
2
3
4
5
6
7
8
9

9438


Spartě Praha se podařil na přestupovém trhu opravdu husarský kousek. Během dvou dnů prodal dva hráče do zahraniči. Za každého vyinkasovali letenští parádních 100 milionů korun. Řeč je o Krejčím a Shickovi. Tak vysoký přestup už se v naší české lize dlouho nepodařil. I když jsou to na naše poměry velké přestupy, nejdražší nejsou. Pojďme se společně podívat na TOP nejdražších přestupů z české ligy. Některá jména vás možná překvapí.

Luboš Kalouda

Pamatujete? Jeden z velkých talentů českého fotbalu. Parádní forma ho zastihla na MS do 20 let v roce 2007. Tam se zařadil mezi nejlepší hráče turnaje. S českým výběrem se dostal až do finále, kde po boji padla lvíčata s Argentinou, za kterou nastupoval třeba Agüero nebo Di Maria.


Po turnaji se prosadil i v české lize v dresu Brna. V té době už byl Kalouda v hledáčku světových klubů. Nejvíce nabídlo CSKA Moskva. Rovných 130 milionů korun. V Rusku si Kalouda ani neškrtl. Angažmá proseděl na lavičce nebo na tribuně. Po návratu do Česka se usadil ve Spartě, ale ani tento přestup ho nevynesl do bývalé formy. Škoda, jeden z mnoha nadějných hráčů, kteří zapadli.