Tiskovka: Mourinho se vyjádřil ke Schweinsteigerovi a kritice! Objasnil také situaci ohledně Pogbova příchodu


7492


V posledních dnech je kolem Manchesteru United hodně živo, zejména pak kolem Josého Mourinha.

Zdlouhavý proces vyjednávání ohledně přestupu Pogby, do toho “vyhazov” Schweinsteigera. O víkendu je také na řadě pohárový zápas s Leicesterem. Nasbíralo se toho dost a Mourinho měl na tiskovce rozhodně o čem mluvit.

Nejprve se vyjádřil k Pogbovi. Potvrdil, že je Pogba víceméně na cestě do Manchesteru. Jasno by mělo být v příštích dnech. Dá se tedy očekávat, že příští týden bude hotovo. K astronomické ceně se moc vyjadřovat nechtěl. Rýpl si však do kritiků. Narážel zejména na Kloppa a Wengera.

“Já se také nestarám o ostatní kluby a jejich hráče. Řeším to co máme v našem klubu. Doma se taky soustředíte na to, co je doma a ne na to, co je u sousedů.”

Dále pokračoval zhodnocením momentálního kádru, vyzdvihl v mladé hráče, nové posily, zkrátka řekl v čem mají United sílu.

Otázka ohledně Schweinsteigera ho trošku rozrušila, než se pustil do vysvětlování, pohodlně se usadil.

“To, co se stalo, se stává i v jiných klubech po celém světě. Trenér určuje sestavu, vybírá počet hráčů v týmu, a tak to je. Já normálně pracuji se 20 hráči v poli a se 3 brankáři. Tak to dělám už 15 let. Máme hodně hráčů, čeká nás hodně zápasů, hlavně v Evropské lize. To vše mění profil celé sezóny. Budeme hodně cestovat, do toho Premier League. Takže jsem se rozhodl hrát na 23 hráčů a 2 gólmany, což je dost. Musel jsem se rozhodnout, je to jednoduché,” popsal, jak vytvářel sestavu, ve které Schweinsteiger nefiguruje.

Vrátil se také k čínskému turné, které se dle představ zrovna nevyvedlo.

“Všechno je důležité. Naše předsezónní příprava byla zvláštní. Pro některé hráče byla dobrá, pro některé nedostačující. Počet utkání nebyl odpovídající. Nebylo pro nás dobré, když se neodehrál zápas proti Manchesteru City (utkání v Číně bylo zrušené kvůli dešti). Týden jsme byly v Číně bez práce. To nebylo dobré. Potřebujeme trénovat, potřebujeme hrát, hráči potřebují co nejvíce odehraných minut. Potřebujeme takové zápasy, jako jsme odehráli proti Evertonu a Galatasaray.”

“Tento víkend už to nebude přátelák (pohárový zápas proti Leicesteru). Pro hráče, kteří zde hráli minulý rok, to musí být významný den. Vyhráli FA Cup. Musíme se k tomu postavit, jako k ostrému zápasu. Budeme mít 6 možností střídání, ne 3. To nám dává šanci rozložit síly mezi více hráčů, protože zatím nemají kondici na celých 90 minut,” uzavřel Mourinho tiskovku.”

https://www.youtube.com/watch?v=g9BYXQURMnw