Jak teroristický útok v Londýně zasáhne i do fotbalu…


2677


Včera se stala obrovská tragédie. Po teroristickém útoku v Londýně zemřeli tři lidé, muž, žena a policista, který se snažil řádění zastavit. Dalších čtyřicet lidí je raněno. Ani fotbal nemůže zůstat ušetřen smutku. Kluby postupně jeden za druhým vydávají prohlášení, Anglie vzdá zesnulým poctu, ale co bude dál?

Naprostá senzace! Barcelona představila nové dresy

Ke včerejšímu útoku se ještě včera večer vyjádřil na svém facebookovém profilu Manchester United. V krátkém prohlášení vyjádřil soustrast všem, které teroristický útok nějak postihl.

The thoughts of everybody at Manchester United are with those affected by today’s events in London.

– Manchester United (oficiální facebooková stránka)

Úctu vyjádří obětem i anglická fotbalová reprezentace, která se utká v neděli s Litvou. V zápase, který se odehraje v Londýně od 18:00 hodin, nastoupí hráči s černými páskami a počítá se s minutou ticha.

„Naše myšlenky jsou se všemi, kteří byli postiženi touto strašnou událostí. Všem zúčastněným vzdáme čest v nedělním zápase s Litvou.“

– Greg Clarke, předseda FA

Ovšem nedoplatí na útoky nakonec fotbal daleko více než trochou starostí se vzdáním úcty? Londýnská Chelsea se již nechala slyšet, že zesílí bezpečnostní opatření na stadionu, o podobném kroku uvažuje také Arsenal. Přibude tak bezpečnostních složek na zápasech? Určitě.

Předpokládá se také, že bude omezena možnost nosit na stadion předměty (včetně lahví s pitím). Několik dalších zápasů pak budou doprovázet extra zpřísněná policejní bezpečnostní opatření. Terorismus tak nezůstane jen ve Westminsteru, tohle se dotkne všech, fanoušků i hráčů.