‘Tenhle obránce je neprodejný,’ zní z Barcelony. Důležitý, přesto mnohdy opomíjený hráč zůstává!


6779


I přesto, že byl dlouhou dobu spojován s přestupem nebo výměnou, zůstane klíčový díl defenzivy Barcelony na Nou Campu. S touhle informací přišla španělská média, podle nichž má odchovanec klubu, který se vrátil před 3 lety oklikou z Valencie Jordi Alba v klubu setrvat.

‘S Alláhovou pomocí snad katalánská žumpa nezíská trofej,’ zaznělo z úst prezidenta španělského klubu. Proč?

Jeho smlouva sice končí až za 3 roky, přesto byl 28letý levý bek dlouhou dobu spojován s odchodem. Barca se totiž v posledních měsících netajila zájmem o teprve 19letého beka Atlética Madrid Thea Hernandeze, který v letošní sezoně září na hostování v Alavés.

A právě s Rojiblancos měla podle informací Marcy proběhnout v létě výměna Alba <–> Hernandez. Na vážnosti tyhle spekulace nabraly po avizování konce Luise Enriqueho v klubu, díky němuž už nemusí Alba dostávat tolik příležitostí na hřišti, jak byl zvyklý.

Vedení katalánského klubu se ale nakonec rozhodlo, že se pokusí o vyvarování se prodeje hráčů v letním přestupovém období a hodlá tedy pouze nakupovat. Tržní hodnota Thea Hernandeze, který má mimochodem ve svém kmenovém klubu bratra Lucase hrajícího ve středu obranu, raketově stoupá. Už nyní činí 10 milionů eur. Barca si tedy musí pohnout.