Čtyři měsíce od tragédie Chapecoense. Jak to s klubem vypadá dnes…?

1
2

3562


Jsou to již téměř čtyři měsíce, co celým světem otřásla hrozná tragédie brazilského týmu Chapecoense. Pro ty z vás, kteří zapomněli, co se stalo, připomínáme. Letadlu týmu, který letěl na finále Jihoamerického poháru, došlo palivo a zřítilo se těsně před přistáním v Kolumbii. Ze 77 cestujících (z toho bylo 22 hráčů) jich přežilo pouze 7. Z nich byli čtyři hráči Chapecoense – brankář Danilo (zemřel v nemocnici), náhradní brankář Follmann (přišel o nohu) a obránci Neto a Ruschel. Jak se s tím dokázal vyrovnat klub?

Fotbalová SENZACE! Supertalent FC Barcelony se prosadil výstavní hlavičkou

Je pochopitelné, že tým zažil pravděpodobně nejtěžší období své existence. Kromě nekonečného zármutku přišla záhy také obrovská práce. Před koncem sezóny bylo potřeba složit celé mužstvo, a to včetně vedení, znovu. Sportovní ředitel Rui Costa se však pustil do práce velmi aktivně.

“Víte, když jsem poprvé přišel do kabiny, bylo to nám drásavé ticho. Takhle to nejde, klub zase musí dýchat a žít.”

– Rui Costa, sportovní ředitel týmu Chapecoense

Během několika dnů si vytipoval celkem 90 hráčů, z nichž 22 do mužstva přivedl. Zčásti jde o juniory, zčásti pak o hráče z dalších brazilských klubů, povětšinou na hostování.  Pro klub je to totiž levnější, než je přímo nakoupit. Na to by rozpočet nevystačil. Navíc oba stopeři, Neto i Ruschel, by se měli do týmu postupně vrátit, jakmile se zotaví z utrpěných zranění. Dohromady to dává velmi dobrý základ. Nový tým najdete na další stránce…