Téměř 40 milionů € za Bentekeho! Od klubu, který tohle nabízí, byste to určitě nečekali!


15440


Jeho první sezona v Liverpoolu nepatřila k jeho nejpovedenějším. I díky zranění odehrál Christian Benteke za Reds méně zápasů, než by si představoval a nedokázal navázat na předchozí povedené ročníky v dresu Aston Villy.

Ta za svého elitního kanonýra dostala od týmu z Anfieldu vloni v červenci 40 milionů €, a s odstupem jednoho roku tenhle transfer můžeme označit za doslova smrtící pro celek z West Midlands, protože po odchodu svého střelce Villans po velmi špatné sezoně sestoupili do Championshipu.

No ani belgický snajpr neměl dobrou sezonu. 8. místo v tabulce Premier League a dvě neúspěšná finále. Stačilo “jen” jedno z nich vyhrát a Liverpool by si zahrál poháry. To se ale nepovedlo a v nadcházejícím ročníku, který mimochodem slibuje v Anglii opravdu perfektní podívanou, mají co napravovat.

To platí i o Bentekem. Ve 29 zápasech PL nastřílel pouhých 9 gólů a poprvé od sezony 2010/11 (od té doby vyměnil dres hned třikrát) nečítalo jeho střelecké konto dvojciferný počet branek.

Jeho možný nový zaměstnavatel dobře před sezonou posiluje. Jako volného hráče získali Eagles francouzskou gólmanskou dvojku – Steva Mandandu, a také nadějného pravého záložníka Androse Townsenda, který stačil vyplavat z potápějící se lodi jménem Newcastle, ačkoliv na severu Anglie působil jen půl roku. Opačným směrem zamířil Dwight Gayle. Palace doplácelo necelé 4 miliony. Smlouvu neprodloužili s útočníky Adebayorem a Chamakhem.

Na hrotu útoku tedy zůstali v Selhurst Parku Campbell a Appiah společně s mladíkem Wickhamem. Nejde se proto divit, že tým kouče Pardewa pošilhává po novém kanonýrovi. Za Belgičana s konžskými kořeny nejprve nabízeli 32 mil. €, teď nabídku navýšili o 6 mega. Tomuhle vedení Reds, v případě, že se chce Bentekeho zbavit, nemůže říct ne. Už jen proto, že se vloni při koupi tohoto pravonohého forvarda neplácli přes kapsu, ale rovnou přes hlavu.

Uvidíme, jestli se Benteke po přestupu na jih Londýna znovu rozjede. Hodnota 25letého hráče je už o 10 milionů € nižší, než při jeho loňském přestupu do Liverpoolu.