‘Tuhle možnost nemůžu vyloučit,’ říká o přestupu do Číny hvězda BAYERNU!


10448


Mikel, Oscar nebo Tevez. To jsou hráči, kteří tuto zimu vyměnili svá angažmá za čínské miliony. Hráčů, kteří by rádi zamířili na dálný východ přibývá a hvězda Bayernu Mnichov Arjen Robben přiznává, že i on by mohl být jednou z hvězd čínské Superleague. “Každý by o tomhle měl popřemýšlet osobně,” říká Holanďan.

HALA MADRID! Fanoušci “Bílého baletu” slaví vyrovnání rekordu Barcelony! Teď chtějí rivala pokořit

Nizozemský záložník za 2 týdny oslaví své 33. narozeniny, má před sebou rozhodování o prodloužení letos končícího kontraktu v Bayernu, kde ale poslední tři roky i vinou zdravotních problémů nepatří mezi pravidelné členy základní sestavy.

Dlouhou dobu vypadala Robbenova nová smlouva jako hotová věc, ale vzhledem k vleklým jednáním se začínají objevovat otazníky. “Prodloužení kontraktu ještě není na programu dne. Nyní se chci soustředit na nadcházející půlrok a pomoci týmu k zisku titulu,” ještě více znervózňuje fanoušky odchovanec Groningenu.

“Nikdy nemůžete říci, že tohle není možností. Také ale nemohu chtít odejít…”

“Není žádné datum, do kdy se mám rozhodnout. Soustředím se jen na fotbal. Mám stále platnou smlouvu, potom tu budu příští rok, možná i ten další,” na druhou stranu dodává Robben. Stále ale váhá a ani zdaleka není o své budoucnosti rozhodnutý.

“Má rodina je na prvním místě, ale životní zkušenost být někde mimo Evropu – v USA nebo Číně – může přijít. Ale také nemusí. Třeba se vrátím zpátky domů do Nizozemska. Nic nevylučuji,” říká Robben.

Robben je s prodloužením smlouvy spojován už delší dobu. Na druhou stranu by si ještě určitě rád pořádně zahrál, což mu v Bayernu slíbit nemohou. Jeho tržní hodnota je 11 milionů eur. Bavorský velkoklub by tady mohl za hráče v kristových letech slušně vydělat.