Talent PSG může jít až na tři roky do vězení! Co se přesně stalo?


2824


Odsonne Édouard je hráčem, kterému francouzská média věštila velkou budoucnost. Reprezentant země galského kohouta hrál za tým U17, U18 i U19 a v pouhých devatenácti letech si vybojoval kontrakt v hvězdami nabitém týmu. To, myslíme si, o kvalitě dostatečně svědčí. Jenže teď to vypadá, že mladý útočník, který aktuálně hostuje v Toulouse, celou slibně rozjetou kariéru odstřelil… A to doslova!

Ibrahimovičův odchod z Manchesteru? Mourinho tvrdí, že by byl šťastný…

Mladičká hvězda je totiž aktuálně v policejní vazbě na komisařství v Toulouse, a vůbec to s ním nevypadá dobře. Je obviněn ze střelby na kolemjdoucího. Celý incident, který se na veřejnost dostal až teď, se měl odehrát 11. února ve večerních hodinách. Podle svědectví poškozeného na něj měl hráč vypálit ze svého vozu. Přímo útočníka neviděl, ale zapamatoval si poznávací značku vozu, podle které jej pak policie identifikovala. Muž byl zraněn na hlavě ranou z airsoftové pistole a musel být ošetřen.

Hráč však celou vinu popírá. Podlé jeho verze zapůjčil osudného dne svůj vůz jednomu ze svých přátel, při útoku nebyl přítomen a o ničem neví. Do karet by mu mohlo nahrávat, že jej zraněný nedokázal identifikovat. Na druhou stranu, policie se netváří, že by mu zrovna věřila. Takže si možná až do soudu, který je naplánován na 13. června, Odsonne Édouard fotbal nezahraje. A co bude dál, kdo ví, možná si od sportu odpočine ještě mnohem déle, hrozí mu až tři roky vězení.

Každopádně pro Édouarda jde jen o vyvrcholení nepovedené sezóny. Nejprve zjistil, že do týmu PSG se nevejde a může hrát maximálně za B-tým, pak přišlo hostování v Toulouse, týmu, který je v tabulce až na dvanáctém místě, navíc v sezóně taky zrovna nezáří. V sedmnácti zápasech je jediný gól na útočníka prostě málo. A teď tohle… tak se nechme překvapit, jak to s rodákem z Francouzské Guyany dopadne. Nicméně, na začátek kariéry si nakladl zcela zbytečně víc problémů, než kolik bylo potřeba. Takže možná, že fotbal ztratí budoucího Beckhama nebo Nedvěda dřív, než vůbec dosáhne dvacítky…