Talent Feyenoordu míří do Itálie! Nizozemského reprezentanta ulovil AS Řím…


3273


Že bude AS Řím přes léto posilovat, to se dalo čekat. Už jen proto, že na odchodu je hned několik hráčů (třeba Manolas nebo Paredes). Opačným směrem teď zamířil nizozemský talent, který již třetí sezónu nastupuje v áčku Feyenoordu v Eredivisie. Ricku Karsdorpovi je sice teprve 22 let, ale jeho jméno byste se už měli učit vyslovovat.


O obránce AS Řím se strhla pořádná bitva – uspěje Zenit, nebo Chelsea?


Rick Karsdorp hraje za Feyenoord pravidelně již třetím rokem nejvyšší nizozemskou soutěž. Po první soutěži, kdy si ho vedení testovalo, dostal hodně prostoru a vypracoval se mezi klíčové osobnosti mužstva. Během tří sezón odehrál 79 ligových zápasů (ve kterých vstřelil jeden gól), k tomu dalších 22 zápasů v pohárech. Ve třech případech pak oblékl dres dospělé reprezentace Nizozemí, což v konkurenci velkých hvězd tamního fotbalu znamená hodně. Letos navíc vyhrál v dresu rotterdamského klubu nizozemský titul, což je slibný začátek kariéry.

Dalo se čekat, že udržet jej bude pro tamní klub čím dál těžší. Nakonec letos po vydařené sezóně zvolil za své další působiště Itálii, přesněji AS Řím. Tam podepsal kontrakt až do roku 2022, tedy na celé čtyři roky. Hodnota jeho kontraktu je 14 milionů eur, dalších pět milionů eur si může zajistit na bonusech. To je víc, než v co mohl doufat ve Feyenoordu. Navíc si v dresu druhého klubu italské Serie A může zahrát Ligu mistrů a bude opět, tak jako ve svém domovském týmu, bojovat o titul.