Super Mario je výjimečný, pořád může být nejlepší na světě, tvrdí Pirlo


5606


V AC vyhořel, v Liverpoolu pro něj není místo. A ME ve Francii sledoval jen v televizi. Co bude s Mariem Balotellim dál? Legendární Andrea Pirlo mu překvapivě stále věří. “Pořád může být nejlepší,” říká.

Zlobivé dítě světového fotbalu prožívá dost možná nejhorší okamžiky kariéry. Tahoun Itálie? Obávaný střelec? To je minulost. Super Mario se trápí.

Někdejší záložník AC Milán Andrea Pirlo, toho času v barvách New Yorku City, je přesvědčený, že Balotelli může navázat na své bývalé výkony. A nejen to, výrazně se i zlepšit.

“Hrál za velké kluby, na to nezapomínejme. Navíc má pouze pětadvacet let. Pořád má čas, aby se dostal na samotný vrchol,” míní Pirlo.

Balotelli před startem nové sezony stále netuší, kde bude hrát. V Miláně je nechtěný, stejně jako v Liverpoolu, který ho do města módy zapůjčil. “Při výběru nového klubu by měl být velmi opatrný,” radí Pirlo.

Na exotické fotbalové adresy má prý ještě dost času. “Slyšel jsem něco o Číně. Ale nemyslím, že je jejich liga na takové úrovni. Svůj nový klub musí vybrat opravdu pečlivě.”

Podle Pirla stačí dvě tři dobré sezony a Super Mario může patřit mezi nejlepší hráče světa. “V tu dobu mu bude 28 let a klidně by mohl hrát za nejlepší kluby v Evropě,” poznamenal Pirlo. “Hlavně nezapomínejme, že Mario není jen postava mediálních příběhů, on je výjimečný hráč,” uzavřel sedmatřicetiletý Ital.

Mario byl ve formě gólostroj

https://www.youtube.com/watch?v=sVrr2-xbZWs