SUAREZŮV nástupce?! Za supertalentovaného Uruguayce nabízí CHELSEA téměř MILIARDU


5171


Chelsea, oba velkokluby z Manchesteru nebo Barcelona. To jsou přední uchazeči o služby mladého, leč supertalentovaného uruguayského forvarda. Už měsíc po 17. narozeninách debutoval Joaquín Ardaiz mezi seniory, a po pouhém roce reprezentoval svou zemi na jihoamerickém šampionátu 20letých.

Se Zlatanem bacha! Takhle v rozhovoru při oslavách poháru Ibra sundal Pogbu

Tam hrála Uruguay 9 zápasů. Ardaiz zasahoval do hry spíše sporadicky (v základní skupině nastoupil třikrát, z toho jednou v základu), ale nakonec se ukázal jako klíčový hráč. Ve finálové skupině šampionátu se bojovalo o postup na MS U20, které se na jaře odehraje v Jižní Korey.

Uruguay měla skupinu dobře rozehranou, ovšem po nečekaném debaklu s Venezuelou přišel poslední zápas, v němž se rozhodovalo o zlatu. Uruguay měla dvoubodový náskok před Ekvádorem, ale ani remíza jim nemusela zaručit titul.

FBL-U20-ECU-URU

Poprvé v rámci finálové skupiny nastoupil Ardaiz jako člen základní sestavy, a poté co už ve 25. minutě slavil svůj druhý gól, byl hrdinou zápasu. Ekvádorci stačili ještě snížit, ale Uruguay udržela vedení a vyhrála juniorský kontinentální šampionát. V cestě na dálný východ ji doprovodí Ekvádor, Venezuela a Argentina, když bude podruhé za posledních 36 let chybět minule stříbrná Brazílie.

A právě Joaquin Ardaiz bude na šampionátu jedním z hráčů, kteří budou doslova pod drobnohledem skautů z celého světa. Vysoký útočník, který mimochodem pochází ze Salta – tedy města, kde se narodil i Luis Suarez – je opěvován celou Uruguayí.

“Byl vždy hráčem, který patřil o kategorii výš,” nešetří chválou například jeden z ředitelů Ardaizova mateřského klubu Danubio FC Luis Nuňez. “Už od 13 let, kdy nastoupil do klubové akademie, ostatní převyšoval.”

Pod drobnohled si vzala uruguayské mladíky i světová mediální agentura EFE, podle níž Ardaiz společně se spoluhráči Bentancurem (19letý středopolař Bocy Juniors) a Buenen (18letý stoper juniorky Barcelony) může pomoci legendárnímu kouči uruguayské seniorské reprezentace Óscaru Tabarezovi.

“Urostlý, ale mrštný a šikovný levonohý kanonýr, který v Uruguayi už moc dlouho nezůstane,” nabízí pohled na Ardaize časopis World Soccer. Hráč je všemi vyzdvihován právě kvůli fyzicky velmi silné postavě. Médii je přirovnáván spíše k útočníkovi Chelsea Diegu Costovi než ke krajanu Suarezovi.

A stejně jako Costa, tak i Ardaiz má problémy s disciplínou. Předloni na podzim se do sebe při zápase mezi jeho Danubiem a Liverpoolem Montevideo pustili nejprve hráči a střety pokračovaly i v ulicích. A do bitky mimo hřiště se měl údajně zapojit mj. i Ardaiz, za což byl od klubu potrestán.

Výsledek obrázku pro joaquin ardaiz

No, zpět k jeho přednostem. Ardaiz rád tráví čas v posilovně, díky čemuž se v posledních měsících stal hráčem, který by měl být fyzicky připraven na Premier League. I přes silnou a vysokou postavu ale zůstává mrštný, perfektně zvládá i driblink a je postrachem pro obránce především při standardních situacích, kdy využívá svých 186 centimetrů v plné parádě.

Favoritem se momentálně může zdát portugalské Porto, neboť si jej vloni pozvalo na 20denní tréninkový proces, a i po návratu do vlasti jej skauti “Draků” detailněji sledují. Ovšem vzhledem k faktu, že Ardaizův skaut je Angličan Nick Maytum, jehož agentura zastupuje mj. třeba hvězdičku Manchesteru City Gabriela Jesuse, může nastat hráčův přestup na ostrovy.

Výsledek obrázku pro joaquin ardaiz

“Miluji Premier League a rád bych si tam jednou zahrál,” říká samotný hráč. “Lidé říkají, že jsem podobný třeba Zlatanu Ibrahimovićovi.” Ardaiz vyzdvihl Manchesterské derby, které má podle něj skvělou atmosféru. “Velmi tvrdě dřu na své fyzické stránce, abych to mohl dotáhnout do Anglie,” uzavírá mladý forvard.

Co s ním bude v následujících měsících? V lednu koupil za 2 miliony eur 70 % Ardaizových práv jiný prvoligový uruguayský klub Tanque Sisley, kam zamíří v červnu, kdy skončí jeho hostování v Danubiu. Tanque za něj může inkasovat až 30 milionů eur.