Stadion jako vesmírná loď! Zenit otevře unikátní fotbalový chrám

1
2
3
4
5
6

6728


Až bude hotovo, půjde o nejmodernější a nejúchvatnější fotbalový stadion široko daleko. Možná i v celé Evropě. Zenit Petrohrad brzy otevře unikátní arénu, která bude hostit MS 2018.

Čím nejzajímavější? Designem. Je to architektonický skvost, který navrhl Japonec Kisho Kurokawa. Stadion se zatahovací střechou totiž svým vzhledem připomíná kosmickou loď. “Půjde o jeden z nejkrásnějších stadionů na světě,” chválí se vedení Zenitu.

Aréna pojme 68 tisíc diváků a nabídne fanouškům dokonalé zázemí. Mimo jiné osm restaurací, stejný počet barů, 2400 toalet a téměř tři tisíce parkovacích míst.

Výška stadionu je 75 metrů, což z něj dělá vůbec nejvyšší arénu v Rusku. Na jeho výstavbu použili dělníci ohromné množství betonu: pětkrát víc než při stavbě Wembley. Jen kovové konstrukce váží asi 32 tisíc tun, což odpovídá zhruba čtyřem Eiffelovým věžím.

Maďaři staví luxusní národní stadion! Eden proti němu bude vesnický plácek

Arénu, na které pracuje téměř tři tisíce lidí, čeká slavností otevření letos v prosinci. Leží na místě někdejšího Kirova stadionu sedm kilometrů severozápadně od centra Petrohradu na ostrově Krestovsky u řeky Něvy.

Kromě Zenitu, který se na něj přestěhuje z nevyhovujícího stadionu Petrovsky, se na něm představí i národní výběry při Konfederačním poháru a MS 2018.

Dalších fotky najdeš na následujících stránkách