‘Špinavé město plné homosexuálů.’ Šéf Luhaňsku se rozpovídal o Manchesteru


4093


Podruhé ve své historii působí ukrajinský celek Zorja Luhaňsk v evropských pohárech. Pokud nepočítáme nedávná neúspěšná tažení předkoly Evropské ligy, byl klub z nyní nestabilní oblasti na východě Ukrajiny mezi kontinentální špičkou naposledy v roce 1973. Tehdy vypadli ve 2. kole PMEZ se Spartakem Trnava.

Dokonalý přehled na hřišti i mimo něj! Iniesta dostal dvacet otázek na svou dvacetiletou kariéru v Barceloně

Skupina, kterou Zorja dostala letos, je opravdu pro tento malý klub jako ze snu. Vedle Manchesteru United, Fenerbahce a Feyenoordu jsou jasnými outsidery, ale zatím si nevedou vůbec špatně. Po domácí remíze s tureckým týmem zamířila Zorja na slavný Old Trafford.

Ani tam neudělala svému jménu ostudu a i přes prohru 1:0 budou východoukrajinci na tenhle souboj dlouho vzpomínat. Ne jinak tomu bude v případě generálního ředitele klubu Sergeje Rafailova. Tomu ale v hlavě nezůstaly jen dojmy ze zápasu, ale i z celého města.

“Manchester byl velmi špinavý. Poblíž hotelu, který byl naneštěstí v centru města byli bezdomovci spící na chodníku,” svěřuje své zážitky novinářům Rafailov.

Výsledek obrázku pro manchester homeless

Tím to ale pouze začíná. “Šel jsem se večer projít trochu dál od centra. A tam to bylo dokonce ještě horší. Obrovské množství opilých lidí. Viděl jsem dva muže jak jdou po ulici a líbají se. Je to pro mě bizarní a vůbec se mi to nelíbí.” A komu z našich končin ano? 🙂

“Doporučuji, abychom si raději dvacetkrát promysleli evropskou integraci. Nebyl bych nadšený, kdyby mí vnuci šli ven, viděli líbající se chlapy nebo bezdomovce uprostřed města,” uzavírá 63letý generální ředitel Zorje Luhaňsk.