Spící gigant se probouzí! Za Dimitriho Payeta nabízí italský velkoklub pořádnou pálku


6515


Mnoho lidí jej označuje za nejlepšího hráče EURA, rozhodně bychom ho mohli zařadit do nejlepší pětky uplynulé sezony Premier League. Před rokem byl přitom Dimitri Payet pro řadu fotbalových fanoušků hráčem, kterého znali velmi okrajově.

Velký francouzský klub Olympique Marseille se nachází ve finanční tísni, a musel tak prodat několik opor. Včetně Payeta. Ten zamířil za necelých 9 milionů € do Premier League, konkrétně do West Hamu. Už od začátku podával za Kladiváře kvalitní výkony, ale na začátku listopadu se zranil. Londýnský celek nevyhrál ani jeden ze sedmi zápasů, kdy byl Payet zraněný.

Po Francouzově návratu se ale United začali zvedat a div, že z jejich úspěšného tažení Premier League nebyl postup do Ligy mistrů. V závěru ale doplatili na nečekané prohry se Swansea a Stoke a nakonec se musel West Ham spokojit se sedmým místem v tabulce, díky kterému si zahrají o Evropskou ligu.

Velmi podivnou sezonu má za sebou Inter Milán. Klub, který vloni v létě kupoval jednu posilu za druhou, přezimoval na prvním místě Serie A, ale pak se Nerazzurri přestalo dařit a klesli až na 5. příčku. V závěru se jim ztrátu na Champions League nepovedlo dohnat a je z toho znovu jen Evropská liga. Před několika týdny ale do klubu vstoupila čínská společnost Suning, která poskytla vedení Interu v čele s prezidentem Thohirem velké finanční prostředky (konkrétně 260 mil. €), a Banegu, Erkina a Ansaldiho tak mohou následovat větší jména.

Otázka, jestli mezi nimi bude Payet je trochu komplikovaná. Ještě dnes ráno citovala anglická média kouče WHU Slavena Biliće, který mluvil o tom, že je v jeho týmu francouzský forvard spokojený, a s jeho odchodem nepočítá. Uvidíme jestli částce – 45 milionů € – která je v porovnání s hráčovou hodnotou dvojnásobná, nakonec přeci jen neodolá.