SPARŤAN Bony Wilfried na odchodu z Anglie! Jeho další kroky povedou do…


7430


Jako velká chyba se pro někdejšího útočníka Sparty Bonyho Wilfrieda ukázal přestup ze Swansea do Manchesteru City před dvěma lety. Na Etihad Stadium se forvardovi z Pobřeží Slonoviny nedařilo a na špatné výkony v blankytně modrém dresu navazuje i na hostování ve Stoke City, kde působí od začátku sezony.

RIP BARCA – Přestupový cíl Katalánců číslo 1 podepsal ve svém klubu novou smlouvu do roku 2022!

Za Potteries vstřelil Wilfried v letošní sezoně pouze dvě branky (obě paradoxně proti Swansea) a v základní sestavě nastoupil pouze desetkrát. S největší pravděpodobností se tak vrátí do Manchesteru a 2,5 milionu eur, které za jeho vypůjčení Stoke vydalo, tak vyšlo vniveč.

Bony by tedy mohl po 4 letech strávených v Premier League Ostrovy opustit a zamířit na opačný konec Evropy. Velký zájem o jeho služby má totiž údajně istanbulský Galatasaray, který bude v příští sezoně usilovat o návrat do Champions League.

Wilfired Bony has struggled to make an impact while on loan at Stoke

Citizens vědí, že celou částku, kterou na afrického útočníka vynaložili (32 milionů eur) rozhodně zpátky nedostanou. Proto budou při jednáních s Turky nekompromisní, protože v tomhle případě je každý milion dobrý. Galatasaray ale nechce podle britských médií platit víc než 15 milionů eur.

Wilfried má na Etihad Stadium smlouvu platnou do roku 2019. Jeho tržní hodnotu Transfermarkt vyčísluje na 18 milionů eur.