Slovensko na osmifinále EURO pozor! Německo má přichystanou futuristickou vychytávku


9003


Žijeme v době, kdy se počítačové technologie již plně zařadili do našich běžných životů. Moderní výpočetní systémy nám pomáhají v mnoha ohledech a poskytují nám hromady informací. Dají se však také využít ve sportu. A děje se tomu tak již několik let. Různé snímače a kamery poskytují detailní obraz o hře či vstřelené brance. Německo má ale na EURO ve svém arsenálu další pomůcku. O co jde?

Je to asi špatná zpráva pro Slováky, nicméně si s nimi dokázali v nedávné přípravě poradit v Augsburgu 3-1. Teď se ale bude hrát úplně jiný zápas v jiném tempu a nasazení. Němci si ale výrazně pomáhají díky jejich zakoupené technologii. Tím je analytický nástroj, který jim dělá detailní rozbor soupeřových her a poskytuje veškeré informace o protivníkovi.

Tento nástroj od firmy SAP využívala jejich reprezentace také na MS v Brazílii. A jak to tam dopadlo. Nyní mají stejnou zbraň také na EURO. Prostřednictvím jejich systému pracujícího s velkým počtem dat mají trenéři k dispozici celý rozbor soupeřovi hry.

Tablet

Není tak potřeba dělat si zdlouhavý rozbor u videa. Systém je navíc přesnější. Dále také poskytuje informace taktické a umí reagovat na chování soupeře při zahrávání pokutových kopů. Dává tak trenérům a brankářům velice důležité informace. Vše pak zobrazují na tabletech.

Co myslíte, pomůže jim jejich analytický nástroj i na EURO proti Slovensku? Nebo to bude vypadat jako v přípravě?

https://www.youtube.com/watch?v=1qPmhWP_eZQ