Slovenská kráska ve službách Arsenalu: “Nejlepší na tom všem je permice na celou sezonu.”


1468Kolik znáte slovenských fotbalistů, kteří s hrdostí nosí dres některého z anglických gigantů? No, moc jich není. Ovšem slečna Romana Rezníčková v jednom takovém klubu pracuje, i když fotbalový dres na sebe obleče jen v roli fanynky. Jejím pracovním místem je totiž samotné Emirates Stadium.

Romana několik let přemýšlela nad tím, že by chtěla odletět do Londýna a najít si tam práci, která by ji bavila. “Chtěla jsem zkusit něco nového a práce v Londýně byla skvělou příležitostí.” A jak se dostala do Arsenalu? No, možná to někoho překvapí, ale přes inzerát.

Prostě si na netu našla nabídku Arsenalu, poslala životopis a prokousala se skrz pohovor až k vysněnému místu. A po třičtvrtě roku stráveném na Emirates přiznává, že žije svůj sen.

Na otázku jestli se stala fanouškem Arsenalem až když získala tuto pozici nebo ještě před tím odpověděla takto:

“Už od mala mě to ke sportu táhlo. Jako rodačka z Bratislavy jsem pochopitelně fanouškem Slovanu jak ve fotbalu, tak v hokeji. Pochopitelně mám ráda i jiné kluby než jen Arsenal, třeba FC Barcelonu, Real Madrid či Manchester United. Jenže Arsenal je pro mě týmem číslo jedna už od 13 let. Musím se přiznat, že si žiji svůj sen.”

Romana pracuje v klubu jako analytička a věnuje se bohaté základně fanoušků Gunners. Její analýzy se týkají například prodeje lístků a suvenýrů s potiskem FC Arsenal.

Krásná Slovenka se pochlubila i výhodou, kterou jako zaměstnankyně disponuje:

“Nejlepší na tom všem jsou lístky na všechny zápasy Arsenalu. Když jsem je poprvé dostala do ruky byl to krásný pocit, asi jeden z nejkrásnějších v mém životě. Jsem moc šťastná, že můžu podporovat můj oblíbený klub přímo na hřišti. Kdysi jsem si mohla dovolit maximálně 2 zápasy ročně a to zrovna když jsem měl štěstí a podařilo se mi sehnat lístky.”

“Hodně lidí se mě ptá, jestli nezvažuji návrat na Slovensko, kde bych mohla působit v předních klubech. Ale já o tom opravdu neuvažuji. Chci zůstat tady jak jen to půjde. Byl to vždy můj sen a teď se ho jen tak nevzdám. Cítím se tu skvěle a jsem ráda, že se tu toho můžu hodně naučit.”