Sledování fotbalu v budoucnosti? Šéf LA LIGY má vskutku zajímavý plán


2318


“Musíme změnit koncept tradičního televizního vysílání.” Tohle řekl v rozhovoru pro španělský server AS prezident La Ligy Javier Tebas. Ten je přesvědčený o tom, že lidem v brzké době dojde trpělivost s vysokými cenami, které platí stanicím jako BT Sport nebo Sky Sport za sledování fotbalu a internetové streamy budou čím dál tím více populární.

Nečekané vyjádření Nasriho směrem k Vardymu. Tahle slova vás jistě překvapí!

Tebas si myslí, že ve velmi blízké době se sledování fotbalových utkání přenesou na platformy, které jsou už nyní běžné například pro sledování filmů nebo seriálů. Takovou službu přirovnává ke známému Netflixu nebo třeba OTT. O co se jedná?

Hlavním rozdílem mezi OTT a normální televizí, že jste samozřejmě pánem svého vysílání. Za rozumnou cenu se podíváte v HD rozlišení na film nebo svůj oblíbený seriál, který si vyberete z rozsáhlé knihovny. Tohle by mohlo být brzy běžné i pro fotbalové zápasy.

Pro ty ovšem nebude samozřejmě platit další výhoda OTT. Tou je synchronizace vašeho mobilu, tabletu, tv nebo herní konzole, díky níž se budete moci odebrat od televizoru do posteli a film bude pokračovat na mobilním zařízení přesně v čase, kdy jste si jej v tv zastavili. Více o OTT, která je velmi rozšířená, jak říká Tebas, např. v Německu, zde.

Tebas mluvil též o novince ve vysílání La Ligy. Tou je sledování páteční předehrávky zdarma na oficiálním facebookovém profilu soutěže. “Jde spíše o propagaci soutěže. Snažíme se najít rovnováhu mezi tím, co může být zdarma a tím, co je placené,” říká Tebas.

“Lidé v brzké budoucnosti nebudou chtít být tolik závislí na tom, co je zrovna v televizním programu. Bude jim záležet na větší svobodě. Například Netflix a HBO vám dávají tuhle svobodu, což by měl fotbal dělat též. Myslím si také, že je důležité, aby tahle nová služba fungovala také v letadle, protože denně cestují miliony lidí, kteří budou chtít zápasy vidět,” říká Tebas.

Jeho tvrzení dokazuje i spousta expertů, kteří si myslí, že gigantické smlouvy v hodnotách miliard eur mezi vedeními jednotlivých soutěží a televizními stanicemi jsou jen nafouknutými bublinami, které brzy prasknou. Sledování fotbalu v novém kabátě tak rozhodně není žádným sci-fi.