Jsou rekordmany soutěže. Tým, co slaví zlatý hattrick!

1
2

3490


Fotbalisté Sevilly jako první v historii vyhráli Evropskou ligu potřetí za sebou a celkově popáté.

Co je ale vlastně tento tým zač a jakou historií se mohou “Sevillistas Rojiblancos” (červenobílí) pyšnit ?

Sevilla Fútbol Club je španělský fotbalový klub, sídlící ve městě Sevilla. Momentálně působí v nejvyšší španělské ligové soutěži Primera División. Mezi španělskými kluby patří mezi ty nejtradičnější a nejúspěšnější.

Oficiální prohlášení o založení klubu vydal 15. října 1905 Občanský guvernér města Sevilla. Klub dostal název Sevilla Fútbol Club, který přetrval až do současnosti.

V sezoně 1933/34 postoupil klub ze Segunda División do Primera División. Předtím se sice již dvakrát umístil na postupových pozicích.

Dokázala také zaznamenat několik famózních výsledků. Porazila FC Barcelona 11-1, Valencia CF 10-3 či Hércules CF 8-3. Během několika následujících sezón bojovala o titul a v sezoně 1945/46 získala svůj první a doposud jediný mistrovský titul z Primera División. V tabulce o jeden bod předstihla FC Barcelona

Sevilla FC celkem 3× sestoupila. Poprvé tomu bylo v roce 1967/68, ovšem pouze na jedinou sezonu. V té znovu postoupila a to z prvního místa. Druhý sestup se pak v sezoně 1971/72 prodloužil na 3 roky, což je nejdelší pauza, kdy klub chyběl v Primera División. Ta poslední, čtvrtá odmlka trvala opět pouze rok a odehrála se v sezoně 2000/01. Sevilla FC počtvrté zvítězila v Segunda División a od této sezony se pohybuje výhadně v horní polovině tabulky Primera División.

Vedení klubu se v lednu 2004 podařilo prodat svou hvězdu José Antonio Reyese do Arsenal FC za 10,5 milionu £. Tím získali finance potřebné k růstu klubu.

Kteří vynikající hráči tímto klubem prošli a jaké  jsou další úspěchy tohoto týmu ? Na to se podívejme na další straně.