Skončí Barcelona na dně? Bývalý šéf se pustil do zdrcující kritiky! Koho by rád viděl ve vedení?


4070


Mezi lety 2003 a 2010 byl šéfém jednoho z největších a nejslavnějších klubů Evropy. Pod jeho vedením získal klub slavné trofeje, vyhrál i Ligu mistrů. Ostatně byl to on, Joan Laporta, kdo přivedl třeba Deca nebo Ronaldinha a složil hvězdný tým. Ovšem od té doby uplynulo hodně času a bývalý prezident klubu se pro deník The Guardian rozpovídal o tom, jak to v týmu vypadá dnes. Dá se očekávat, že má nejspíše dobrý přehled a tudíž lze o jeho slovech jen těžko pochybovat.

7 nejžádanějších obránců v letním přestupovém období! Podívejme se společně o koho se jedná

Zajímavé je, že všechno není zdaleka tak idylické, jak by se mohlo zdát. Lionel Messi se dostal kvůli daňovým únikům k soudu, Neymar tam poslal celý klub. Bývalý šéf Rosell sedí v base za podvody, jeho nástupce Bartolomeu zasahuje do týmové filosofie více, než by bylo zdrávo. Pro Laportu je kupříkladu nestravitelné, že by se na dresech měla objevit reklama katarských aerolinek. Laporta sám byl u soudu, když ho klub obvinil ze špatného řízení a vedl s ním spor o 79 miliónů, které měl zcizit. To mu však nikdy nikdo nedokázal a soud ho obvinění zprostil.

“Barcelona byla unesena, drží ji v zajetí lži a manipulace současného vedení. Požaduji, aby rezignovali,”

– Joan Laporta, bývalý prezident FC Barcelona

Možná je to zatrpklost, ale jen do určité míry. “Nikdy nezapomenu, že se mě mí následovníci snažili zničit,” prohlásil, a pokračoval. “Zanechali jsme jim tu nejlepší Barcelonu v historii a oni se ji snaží zdemolovat. Jestli mají nějakou čest, tak rezignují,” vyzval současné vedení k rezignaci. Není bez zajímavosti, že se před pár lety o post prezidenta klubu Laporta znovu ucházel, ale byl poražen. Teď vypustil do světa informaci, že v případě rezignace vedení by chtěl kandidovat znovu.

“Problém je, že jejich mandát skončí v roce 2021. Kdyby odešli teď, šel bych do toho. Ale jestli budou ještě tři, čtyři roky pokračovat, tak si tím nejsem jistý,” řekl do novin. Obává se toho, jak hluboko by mohl klub klesnout a zda by jej ještě dokázal vrátit na výsluní. I v případě, kdy by vedení vydrželo až do roku 2021 má ale řešení. Podle něj, pokud by se do té doby něco naučil o vedení klubu, mohl by na tento post kandidovat obránce Piqué.

“Pokud se naučí něco o vedení klubu, tak bych pro něj jistě volil, má dost schopností i charismatu na to, aby to zvládl. Nebo v budoucnu uvidíme Xaviho jako trenéra Barcelony a Pepa Guardiolu jako prezidenta. Proč ne?” uzavřel toto téma Laporta. Nechme se tedy překvapit, jak to ve vedení Katalánského klubu dopadne. Ovšem tak jako tak, začíná postupně vyplouvat na povrch, že v Barceloně nemusí být všechno úplně v pořádku.