Školák a mazák, rozdíl 25 let! Exeter má stoperskou dvojku, která plní stránky novin


15463


Pět nebo deset let, to není nic zvláštního. Co ale věkový rozdíl mezi obránci na place téměř čtvrtstoletí? Zní to trochu bláznivě, ale je to pravda. Příběh z anglického Exeteru plní stránky ostrovních plátků.

On je zkušený mazák, oslavil devětatřicet. Jmenuje se Matt Oakley. To jeho parťák z obrany Exeteru City teprve vyšel základku. Ethan Ampadu, patnáctiletý klučina s vizáží rockové hvězdy…

Věkový rozdíl? Neuvěřitelných 23 let a 28 dní. “Je to rekord v profesionálním fotbale, nikdy nebyl rozdíl mezi stoperskou dvojicí větší,” píše anglický tisk.

Poprvé spolu tahle na první pohled nesourodá dvojka nastoupila v úterním mači League Two doma proti Crawley.

City padlo těsně 0:1. Chyba obrany? Ani náhodou. Oakley a Ampadu si vedli skvěle. Jako by spolu hráli léta. “Byli velmi, velmi dobří. Nemám absolutně nic, co bych jim mohl vytknout,” rozplýval se nad stoperským duem manažer Paul Tisdale.

Vsaďte si klidně na to, že v sobotu na trávníku Accringtonu se budou rvát za Exeter zase společně. Kouč nemá důvod nic měnit. Jeden ztělesňuje zkušenost, druhý mladickou dravost.

Ampadu je vůbec nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za tento provinční ostrovní klub. Když přetáhl přes hlavu trikot Exeteru, bylo mu 15 let, 10 měsíců a 26 dní. “Nervozita? Trochu ano, ale pak to ze mě spadlo. Matt mi hodně pomáhal,” chválil Ampalu svého výrazně staršího kolegu.

Na hřišti i v tréninku potřebuješ nakrmit svaly – SLEVA 1200 Kč na protein

Oakley má zkušeností na rozdávání. Kopal za Soton, Derby, anglickou jednadvacítku nebo Leicester, kde i kapitánoval. A moc dobře ví, jak chutná Premier League.

Mimochodem, když se Ampadu 14. září 2000 narodil, Oakley právě nastupoval v anglické lize za Soton proti Newcastlu. Fotbal přináší krásné příběhy.