Silná slova z portugalského tábora: Nejprve Evropa, teď svět!


4547


Zítra večer vstoupí do kvalifikačních bojů o MS v Rusku také úřadující evropský šampion Portugalsko. Před šlágrem proti Švýcarsku byl novináři vyzpovídán zkušený záložník Nani. A tomu sebevědomí podle rozhodně nechybí.

Zajímavá kniha jen za cenu poštovného! Objednávejte zde!

29letá čerstvá posila Valencie, která na EURU vstřelila 3 branky, neváhá použít silná slova. “Našim cílem je vyhrát tenhle šampionát. Když začnete vyhrávat, nemůžete jednoduše změnit svůj postoj,” říká rodák z Kapverdských ostrovů.

Výsledek obrázku pro nani euro 2016 final

“Sice nemáte nikdy jistotu, že zvítězíte, ale ambice nikdy chybět nebudou. Fotbal je hra snů a my bychom měli pokračovat ve snění, abychom dokázali další skvělé věci, jako výhra na ME,” řekl majitel 104 reprezentačních startů, jemuž chybí 7 utkání ke 3. místu v portugalské historii, co se počtu odehraných utkání týče.

“Uvidíme, jak se bude kvalifikace na MS vyvíjet, ale pokusíme se Portugalsko dostat, co nejvýš to půjde,” ujistil fanoušky kapitán Portugalska ve finále EURA, jenž převzal pásku po brzkém střídání Ronalda.

“Řekl jsem tehdy Cristianovi, že ho nezklamu a udělám všechno pro to, abychom vyhráli zápas, protože jsme si to zasloužili. To střídání byl klíčový moment. Změnilo totiž naši mentalitu a předváděli jsme hru, jakoby ze svého nitra,” popisoval pro fifa.com finále EURA autor 23 reprezentačních gólů.

“Bojovali jsme a nakonec jsme vyhráli jako tým, který nejvíce ze všech trpěl.”

Portugalci vstoupí do kvalifikace zítra ve 20:45 v Basileji, když se střetnou se Švýcarskem. Utkání vysílá živě Sport 1.

https://youtu.be/zWl_8xsIn_0