Šílené drama v Madridu rozhodla penaltová loterie! Simeone vyburcoval diváky a soupeřův tým se zlomil

7880

PSV Eidhoven nastoupilo do utkání v rozestavení s pouze třemi obránci. Jejich souhra byla ze začátku zápasu lepší a měli i několik příležitostí po centrovaných balónech. Gól z toho však nebyl. První velikou šanci utkání měl Griezmann ale brankář Zoet předvedl skvělý zákrok. Navíc dokázal stahovat i nebezpečné centrované balóny do vápna PSV, Madrid tedy neměl moc prostoru ke střele. Ve 28. minutě měli hosté zajímavou šanci, brankář Oblak však dokázal střílený centr ze šestnáctky vyrazit. Locadia dostal zbytečnou žlutou kartu ve 30. minutě po faulu na půli hřiště. Proti hlavičce z bezprostřední blízkosti se blýskl opět Zoet deset minut před poločasem. Po většinu času prvního poločasu hrálo lépe pozičně a s míčem PSV, ale nebezpečnější bylo Atletico a i díky Zoetovi se šlo do kabin za stavu 0-0.

Hned v úvodu druhého poločasu měl šanci po hlavičce Giménez, míč ale letěl vedle levé tyče Zoeta. Jasná tutovka PSV přišla v 58. minutě, kdy Locadia nastřelil tyč. Atletico Madrid tady mělo hodně velké štěstí, když v šestnáctce nedokázal De Jong trefit odražený míč do branky. Tvrdou střelu z poza pokutového území vyslal Filipe Luis, golman hostí jí však vyrazil. Střídající Torres byl po vstupu na trávník hodně aktivní. Ve dvou zajímavých příležitostech však s míčem nenaložil dobře a nedokázal vymyslet kloudnou přihrávku či šikovné zakončení. V 76. minutě si právě Torres všiml  povyběhnuvšího Zoeta a chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby jeho lob skončil mezi třemi tyčemi. Ke konci normální hrací doby mělo více šancí domácí Atletico Madrid, získávalo odražené míče a posílalo do pokutového území PSV Eindhovenu spoustu centrovaných míčů. Žádný z centrů však neskončil nikterak nebezpečnou střelou a utkání šlo za stavu 0-0 do prodloužení.

Nastavení se hrálo v opatrném duchu. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Domácí se několikrát dostali do šestnáctky soupeře, ten však všechny útoky dokázal ubránit. Zajímavou příležitost měl Madrid ve 105. minutě z přímého kopu. Gabi však míč napálil na tribuny. V druhé části prodloužení bylo jasné, že domácí nechtějí riskovat případné pokutové kopy a snažili se o vstřelení gólu. Obrany však celému utkání dominovali a v úplném závěru tomu nebylo jinak a šlo se na penalty.

Penalty se proměňovaly jak na běžícím páse. Rozhodující pokutový kop proměnil Juanfran a stal se tak postupovým hrdinou. Atletico Madrid se tak může těšit na čtvrt-finále Ligy Mistrů.