Šílená nenávist k nováčkovi Bundesligy! Na hráče lítaly šrouby


4847


Ještě jste neslyšeli o nováčkovi Bundesligy? RB Leipzig neboli Lipsko. Tento klub má 6letou “historii”.

V roce 2010 tým vznikl za podpory světového giganta Red Bull. Do Lipska se okamžitě začaly sypat miliony. Postavila se moderní Red Bull Aréna s kapacitou 44 600 diváků. Nakoupili se hráči. Od té doby Lipsko vyhrává vše, co se dá.

Šup, po 6 letech své existence nakoukne Lipsko do Bundesligy. Dá se očekávat, že uměle vytvořený tým se jenom s tímto nespokojí a bude pomýšlet na nejvyšší mety. Čili titul v lize a účast v Lize mistrů.

Už asi začínáte chápat o co jde, ne?

RB Lipsko se v Německu sice zařadilo mezi elitu, ale na svém vzestupu nasbíralo miliony a miliony odpůrců. Mezi fanoušky snad není nikdo, kdo by tento tým uznával (kromě domácích samozřejmě). S jistotou můžeme říct, že RB Lipsko je nejnenávyděnější tým Německa.

To se ukázalo i v přípravném utkání s Frankfurtem z 5. ligy. Na polovinu hřiště, kde hrálo Lipsko, začaly lítat šrouby a matice (asi inspirace u české skupiny Mandrage). Když se pořadatelé snažili hřiště vyčistit, fanoušci na ně pořvávali, ať to tam nechají, přiznal jeden z pořadatelů. Nechyběly také pokřiky nebo transparenty. Tato událost přesně vykresluje, jak extrémní nesnášenlivost vůči Lipsku v Německu panuje. Dá se očekávat, že budeme svědky několika střetů s fanoušky i během zápasů Bundesligy.

Gól za 10 sekund? Pro Lipsko žádný problém.