Shaqiri se opřel do Bayernu a Interu Milán! Zkazili mu kariéru a zmařili přestup k anglickému gigantovi


9606


Shaqiri byl a pořád do jisté míry je považován ze jednu z největších hvězd švýcarské reprezentace. Jeho kariéra ale mohla být posunutá o úplně jiný level. To by mu jí ovšem nesměli zkazit v Bayernu Mnichov. Co vše prohlásil Shaqiri v rozhovoru pro Sporx.com?

Shaqiri se s vyjádřením opravdu nijak nemazal a prostě na rovinu řekl, jak to celé cítí a vidí. Když probíhal šampionát MS 2014 tak se dostal do hledáčku Liverpoolu, se kterým byl v kontaktu a jednal o přestupu.

,,Přál jsem si to. Měl jsem nabídky od Liverpoolu a Atlétika Madrid. Zvolil jsem Liverpool. Brendan Rodgers mě během MS několikrát kontaktoval. Ale Bayern můj přesun zablokoval,” prohlásil Shaqiri. ,,Proběhlo několik diskuzí a pár z nich bylo vážných. Ti, kdo rozhodovali v Bayernu, věřili, že se má situace změní (nenastupoval pozn. redaktora). Nezměnila, měli jsme pravdu.”

Ovšem zase nedostal v Bayernu příležitost a šel do Interu Milán, kde byla situace tristní.  “Upřímně, infrastruktura Milána (Interu) je ostuda. Že tak renomovaný klub nenachází cestu jak vylepšit své zázemí, je prostě zklamání,” řekl bez obalu.

Vzal proto za vděk nabídku Stoke City, ve které se stabilizoval a podává kvalitní výkony. Konečně také hraje Premier League, kterou měl podle jeho slov hrát již dávno. Kdo ví, kde by byl nyní, kdyby ho Bayern tenkrát takto nepotopil.