Sesazení z trůnu! ROONEY už není nejbohatším fotbalistou v Anglii. Kdo jej nahradil?


8038


Za pár měsíců bude hvězdnému anglickému forvardovi Wayneu Rooneymu už 32 let a letošní sezona se pro něj nese ve znamení ústupu ze slávy. Rodák z Liverpoolu už nedostává na hřišti tolik prostoru jako dříve a navíc už není nejbohatším fotbalistou v Anglii.

SUPERTALENT Monaka Mbappé odmítá přestoupit do Manchesteru United! Vybral si…

S žebříčku deníku Times jej sesadil jeho spoluhráč Zlatan Ibrahimović se jměním v hodnotě 100 milionů liber. Rooney na staršího švédského forvarda ztrácí sedm milionů liber. Vše by se mohlo změnit, pokud dlouholetá opora Red Devils zamíří v létě do Číny, o čemž se silně spekuluje. Přesto, že jeho smlouva na Old Traffordu vyprší až za dva roky.

Ani Rooney ani Ibrahimović ovšem výší majetku nedokážou atakovat hvězdu formule 1 Lewise Hamiltona, který drží pozici nejbohatšího sportovce v Anglii s bohatstvím v hodnotě 131 milionů liber. Výčet zástupců královny motorsportu mezi elitní pěticí ještě není kompletní.

‘Proud and honoured: Wayne Rooney reflects on equaling Sir Bobby Charlton’s record for Man Utd (Video)

Těsně za duem z Manchesteru United zaostává jiný závodník, a to Jenson Button. Jeho 86 milionů liber atakuje také golfista Rory McIlroy a tenisový šampion Andy Murray. Dalším cizincem v TOP 10 je kouč Rooneyho a Ibry José Mourinho, jehož majetek je vyčíslen na slušných 61 milionů liber.

Žebříček pak uzavírá hráč Realu Madrid Gareth Bale, basketbalista se súdánskými kořeny Luol Deng, který reprezentuje za oceánem barvy LA Lakers a trenér Manchesteru City Pep Guardiola. Všem třem říká pane zhruba 50 milionů liber.