Debakl v Dortmundu a Leverkusen reaguje! Chystá se velký trenérský přestup…?


2568


Příjemné sobotní odpoledne rozhodně neprožili příznivci Bayeru Leverkusen. Přestože se týmu v letošní sezóně příliš nedaří a nachází se až na desátém místě tabulky, debakl 6:2 v Dortmundu překvapil všechny, od majitele až po posledního fanouška. A vedení se rozhodlo jednat, což stálo místo kouče Rogera Schmidta…

Skvělá zpráva pro Hamšíka! Evropský gigant z něj chce udělat jednoho z nejdražších hráčů historie

Devětačtyřicetiletý trenér nastoupil do funkce hlavního kouče Leverkusenu v roce 2014 a nikdo nemůže říct, že by si vedl špatně. S týmem třikrát dokráčel do Ligy mistrů, loni uhrál třetí místo v Bundeslize, letos se však přestalo dařit. Bayer je desátý, na pohárové pozice ztrácí pět bodů. Z domácího poháru již vypadl, v Lize mistrů je po prohře s Atléticem na pokraji vyřazení. Zákonitě musela přijít reakce. A také přišla. Prohrát 6:2 s bundesligovým rivalem byl příliš velký šok, který již trenér neustál.

V reakci na zpackaný zápas s Borussií (na sestřih zápasu se podívejte ve videu) se sešlo týmové vedení a nakonec oznámilo do médií konec kouče Rogera Schmidta.

Ten měl přitom smlouvu platnou až do roku 2019 a v poslední době se těšil i přes špatné výsledky důvěře Rudiho Völlera, sportovního ředitele klubu. Rudi Völler ostatně jeho konec velmi čestně a upřímně okomentoval.

Rogera Schmidta považuji za absolutní trenérskou špičku a proto jsem mu vždy a všude dával bezmeznou důvěru. Ale teď bychom měli jednat, pokud nechceme ztratit z dohledu náš cíl.

– Rudi Völler, sportovní ředitel Bayeru Leverkusen

Schmidtův nástupce by měl být oznámen na tiskové konferenci, která proběhne v pondělí od 13 hodin. Nejpozději v průběhu týdne by se měl k mužstvu připojit, aby byl s týmem připraven na další zápas. Ten odehraje Leverkusen 10. března s Brémami.

Fanoušci však mají jasno a velmi vášnivě spekulují o příchodu kouče Claudia Ranieriho, který skončil před pár dny v Leicesteru. Pokud by se jejich přání splnilo, pak by se jednalo o trenérskou přestupovou bombu.