S věkem hrají stále lépe a lépe! Evropská pětka, která po 32 letech hraje nejlepší fotbal


4504


Věk nelze zastavit. To však nemusí vadit některým fotbalistům. Jsou tací, kteří hrají v pokročilém věku svůj nejlepší fotbal. Své životní výkony podávají po 32 letech a mladí hráči jim mohou jen závidět. Pojďme si představit pětici fotbalistů hrajících v Evropě, kterým to po dvaatřicítce kope nejlépe.

5) Jeremy Toulalan (Monaco)

Francouzský fotbalista toho zažil opravdu hodně. Skutečnost, že je to již deset let, co byl opěvován experty a zářil za reprezentaci je k neuvěření. Vskutku se mu ale daří jako zkušenému záložníkovi Monaca. Má v průměru 2,8 zachycení klíčové přihrávky na zápas, než vytvoření šance 2,4. Je to neprostupná hradba ve středu záložní řady Monaca. Navíc září i ve statistikách League 1, kde rozdá v průměru 59,4 úspěšných přihrávek.

4) Alexander Meier (Eintracht Frankfurt)

Německý fotbalista střílí v pokročilém věku jeden gól za druhým. A to prosím hraje v Bundeslize za Eintracht Frankfurt, který zdaleka nemá takovou kvalitu, jako jiné celky v lize. V minulém ročníku dokázal nastřílet úctyhodných 19 gólů. Tuto sezónu, kdy mu je již 33 má našlápnuto k překonání svého rekordu. Za 19 zápasů vsítil již 12 branek. Znovu opakuji, že hraje ve Frankfurt, který se nachází až na 16ctém místě tabulky. Opravdu skvělé výkony

3) Christophe Jallet (Lyon)

Obránce Lyonu Jallet je produkcí mládežnického týmu PSG, který má za úkol vychovat mladé dobré hráče a za draho je prodat. Svůj potenciál však naplňuje Jallet až v Lyonu a již na sklonku své kariéry. O to víc si ho v Lyonu nemohou vynachválit. Jeho hodnocení za první sezónu v klubu bylo 7,5. Tuto sezónu má již slabší. No i když slabší. Hodnocení 7,33 je skvělé. A to statečně bojuje proti posile týmu z Manchesteru United Rafaelovi. V této sezóně dokázal navíc vstřelit 2 branky.

2) Aritz Aduriz (Athletic Club)

Aduriz je skvělým příkladem toho, jak s věkem roste výkonost. Je mu již 35 let ale hraje jako nenasytný mladíček prahnoucí po úspěchu. Je to právě on, kdo prohání ve střílení gólu hvězdy z Barcelony a Realu Madrid. Tuto sezónu vstřelil již 30 gólů z toho 17 ligových. Drží primát v tabulce střelců Evropské ligy se 7mi brankami. Je navíc krůček od pokoření svého rekordu 18 vstřelených gólů v lize.

1) Zlatan Ibrahimovic (PSG)

Švédská ikona předvádí ve 34 letech něco o čem by ostatní mohli jen snít. Jeho forma je neuvěřitelná. Minulá sezóna 30 gólů a 11 asistencí. Prozatimní sezóna 29 gólů a 6 asistencí. Neuvěřitelná čísla. Podle WhoScored.com je jeho hodnocení 8,16! Ve francouzské lize vstřelil více branek v zápasech 23 než do kterých nastoupil 22. Samozřejmě jste si mohli všimnout, že má na dosah metu 30 gólů z minulé sezóny. Zlatan je prostě Zlatan.