Ryan Giggs o Ronaldovi: “Když jsem ho viděl poprvé, musel jsem se smát.”


11029


Jedna z největších fotbalových postav všech dob. Cristiano Ronaldo. Opora Realu Madrid a Portugalska. Není snad žádný fanoušek fotbalu, který by nevěděl o koho jde. Jak, ale Ronaldo vyrostl ve fotbalovou superstar?

Rozhovořila se o tom legenda Manchesteru United Ryan Giggs. Právě tam se totiž Ronaldo dostal do podvědomí fotbalové veřejnosti.

Vše začalo u přípravného utkání Manchester United Sporting Lisabon v roce 2003. Ronaldo tehdy ještě nastupoval za portugalský tým. A právě tento zápas mu byl osudným.

“Vidíte, jak dostane balón, a pak vidíte jak prohání našeho Johna O’Sheana. To se přitom prostě musíte zasmát,” rozplýval se Giggs.

Tenkrát dal Ronaldo O’Sheanovi pořádně zabrat. I díky tomu si ho všimli snad všichni z Manchesteru. Od hráčů, po maséra, přes údržbáře, uklízečku až po Sira Alexe Fergusona. Ten už spřádal plány na jeho koupi. Ano, Ronaldo všechny doslova uchvátil. I samotní hráči za trenérem chodili a radili mu, aby mladíka z Lisabonu získal. Nakonec se tak i stalo a Ronaldo v United neskutečně vyrostl. Získal s nimi hned několik cenných trofejí a stal se fotbalovou extratřídou. Toho si později všimli i v Realu Madrid a Ronaldo se tak stal nejdražším hráčem planety.