Rubrika: Překvapiví mistři z TOP Evropských ligových soutěží – začneme ve Španělsku


3965


 

[GARD align=”center”]

 

Když už hrajete nejvyšší fotbalovou soutěž své země, samozřejmě chcete s týmem dosáhnout úspěšného umístění. Ať už jste kandidátem na titul, černým koněm který může překvapit, týmem který hraje zlatý střed tabulky či jste pasování do role outsidera, pro kterého bude sezóna znamenat boj o přežití. Kluby však hrají nejvyšší soutěž kvůli jedné jediné věci. Prvním hracím kolem sezóny totiž odstartuje několik měsíců trvající závod a hon o něco, čím se můžete navždy zapsat do historie svého týmu i země. Závod o Mistrovský titul! Je jedno, jaké máte předsezónní výhledy. Této mety může dosáhnout každý tým, který do závodu odstartoval po boku ostatních. Nabízíme Vám několik NEČEKANÝCH úspěchů klubů, pro které byl závod zakončen tím nejcennějším. MISTROVSKÝM TITULEM!

Španělská Primera Division 2014 – ATLETICO MADRID

Divíte se, jak by mohl dnešní velkoklub být překvapením na zisk ligového primátu? No před začátkem Simeoneho éry to byl průměrný španělský klub, který byl rád za setrvání v první lize poté, co do ní v roce 2002 postoupil. No ve španělsku to je nastavené trochu jinak. Od roku 2004, kdy se stala mistrem Valencia zde kralují dva celky Real a Barcelona. Právě do sezóny 2013/2014 se titul přehazoval jedině mezi těmito celky a nikdo jiný prostě neměl nárok. Atletico si však kolem roku 2006 začalo budovat opět své historické jméno. Tým produkoval několik hvězdných fotbalistů jako např. Fernando Torres.

V roce 2010 dokázal tým vyhrát Evropskou ligu a začal hon na španělské šakaly z Barcelony a rivaly z Madridu. Nadvláda tamních dvou gigantů však stále pokračovala dlouhé tři roky, než se stal malý zázrak. Španělský titul v roce 2014 nevyhrál ani jeden z dvojice Real Madrid a Barcelona nýbrž nečekaně Atletico Madrid. To je od sezóny 2013/2014 považováno za jeden z evropských velkoklubů také proto, že se v tomto roce probojovalo až do samotného finále Ligy Mistrů. Tam sice padlo, ale úspěch to byl obrovský. A hádejte, kdo tenkrát Atletico ve finále porazil? Ano, byl to jejich madridský rival Real.

[GARD align=”center”]

[GARD align=”center”]