Rubrika: Největší trenérské legendy, které se kdy podívali do České republiky – Bosque byl velmi překvapen, když Sparta držela krok s jeho Bílým Baletem


4137


Plzeň, Sparta, Slavia a Liberec – to je čtveřice českých klubů, které nejčastěji reprezentují český fotbal v Evropě. S tím souvisí také občasné návštěvy slavných trenérů se svými kluby v České republice. Pojďme si připomenout sedm největších trenérských legend, které se objevily se svými mužstvy v Česku. (na předchozí díl se můžeš podívat zde)

 

2, Vincente del Bosque (Real Madrid)

Sezóna 2001/02, Sparta a Real Madrid. Slavný zápas, který vyvolává fanouškům Sparty husí kůži, sice Sparta prohrála 2:3, ale jejímu výkonu ještě dlouho tleskal celý stadion vestoje. Za Real už v té době chytal Casillas, na Letné hrály hvězdy jako Zidane, Figo, Carlos nebo Raúl. A celý tento soubor vedl Vicente del Bosque, uznávaný trenér a jeden z nejlepších koučů světa. A co vy, pamatujete si tento nezapomenutelný zápas? Ještě doplníme, že za Spartu se trefili Rastislav Michalík a Libor Sionko, zatímco za Real skórovali Zinedine Zidane a Fernando Morientes (2x). (pozn: Původně jsme vám chtěli nabídnout video s legendárním trenérem, ovšem když je na internetu video z tohoto legendárního zápasu, nemůžeme vám nabídnou nic jiného)