Rubrika: Největší trenérské legendy, které se kdy podívali do České republiky – souboj velikánů, Lionela Messiho a Pavla Horvátha


2653Plzeň, Sparta, Slavia a Liberec – to je čtveřice českých klubů, které nejčastěji reprezentují český fotbal v Evropě. S tím souvisí také občasné návštěvy slavných trenérů se svými kluby v České republice. Pojďme si připomenout sedm největších trenérských legend, které se objevily se svými mužstvy v Česku. (na předchozí díl se můžeš podívat zde)

3, Pep Guardiola (FC Barcelona, Bayern Mnichov)

Poslední český účastník v Lize mistrů při svém premiérovém postupu do základní části soutěže narazil i slavnou Barcelonu pod vedením Pepa Guardioly. Na Nou Campu Plzeň prohrála 0:2, v domácí odvetě, která se však hrála v pražském Edenu, vyhráli hosté 4:0. Tento zápas hattrickem režíroval Lionel Messi. 
Guardiola poté přicestoval do Česka ještě jednou a to již jako trenér Bayernu Mnichov a opět narazil na Viktorku, která se podruhé v historii probojovala do Ligy mistrů. Tentokrát už Západočeši hostili slavného soupeře na domácím stadionu. Po výprasku v Allianz Areně, odkud odjížděli s porážkou 0:5, předvedli v Doosan Areně sympatický výkon, ale na body to nakonec nestačilo. Bayern vyhrál 1:0 gólem Mandžukiče.