Rubrika: Největší trenérské legendy, které se kdy podívali do České republiky – pražským S se do cesty postavili Gunners, hned 3x


2213Plzeň, Sparta, Slavia a Liberec – to je čtveřice českých klubů, které nejčastěji reprezentují český fotbal v Evropě. S tím souvisí také občasné návštěvy slavných trenérů se svými kluby v České republice. Pojďme si připomenout sedm největších trenérských legend, které se objevily se svými mužstvy v Česku. (na předchozí díl se můžeš podívat zde)

4, Arséne Wenger (Arsenal)

Všichni víme, že je Arséne Wenger jeden z nejúspěšnějších trenérů světa. Ale víte, že právě on narazil na české celky nejčastěji? A to hned 3x!

Naposledy se do Prahy Arséne Wenger podíval při souboji s pražskou Slavií v rámci Ligy mistrů. Venku Slavia utrpěla debakl 0:7, avšak doma se s Konýry rozešla bez branek.

Předtím se do Prahy podíval pouze na zápasy se Spartou. Tu potkal v Lize mistrů, ale Sparta na Arsenal nestačila a prohrála 0:2 a 0:3. V sezoně 2007/08 mohli hrát Pražané Ligu mistrů znovu, v předkole ale narazili znovu na Arsenal a po stejných výsledcích jejich boj o milionářskou soutěž skončil.

Pojďte si s námi připomenout atmosféru, která panovala při legendárním utkání Slavia Arsenal. Sešívaní sice dostali sedmičku, ovšem dali do svého výkonu vše, za což je fanoušci vytleskali.