Rubrika: 10 osobností fotbalu, kterým přestup do Realu Madrid zruinoval kariéru – Brazilec, který nesplňoval Perézovi požadavky


6296


[GARD align=”center”]

Když Vám Real Madrid zaklepe na dveře s tím, že má o vás zájem, je možná lepší zůstat doma. Ovšem, slavnému madridskému klubu je těžké říct ne. Zjednodušeně řečeno: pokud vás budou chtít, získají vás. Finanční sval, historie klubu, jejich neuvěřitelná sestava a možnost hrát ve slunném Španělsku to je část toho všeho, proto jen málo hráčů dokáže vábení Realu nepodlehnout. A my vám teď nabízíme rubriku, ve které Vám představíme hráče, kteří měli raději zůstat doma. Protože po přestupu do Realu Madrid se jim sesypala kariéra jako domeček z karet.

Robinson de Souza, známý i jako Robinho, je brazilský fotbalový útočník momentálně hraje v brazilském klubu Atlético Mineiro. Svoji profesionální kariéru zahájil v Santosu, poté se stěhoval do Realu Madrid a hrál i za anglický klub Manchester City, i když o něj měla zájem i londýnská Chelsea, která dokonce prodávala asi 5 dní dresy se jmenovkou ROBINHO. Potom odešel zpět do Santosu a následně do AC, kde se mu dařilo asi nejvíce. Poté si ještě vyzkoušel čínskou ligu, konkrétně v týmu Kuang-čou Evergrande a nyní působí v klubu Atlético Mineiro. Ale zpět k Realu Madrid… Robinho přestoupil do hlavního města Španělska v roce 2005 ze Santosu a to za velký balík, celých 24 mil. eur. A ředitel Realu si už mnul ruce, jaký skvělý obchod se mu povedl. Jenže vše nešlo podle jeho plánu. Mladý Brazilec se dlouhou dobu potýkal s nevýraznou formou, a když se jeho hra začala lepšit, přišlo zranění. A malér byl na světě! Peréz na mladého útočníka zanevřel a ten tak za 3 roky v Realu odehrál pouze 101 utkání, ve který vstřelil jen 25 gólů. A od té doby už to nebyla taková hrozba pro obranu soupeře, jako kdysi. Koneckonců jeho statistiky z AC, kde se mu nejvíce dařilo, mluví za vše – 108 zápasů, 25 gólů. A ještě jedna zajímavost navíc! Věděli jste, že Robinho měl v roce 2009 přestoupit do Manchesteru United a měl se tak stát náhradou za odcházejícího Realu Madrid? Ferguson měl obrovský zájem, ovšem kvůli zranění se tento transfer nekonal.

[GARD align=”center”]

[GARD align=”center”]