Wayne Rooney zpět do Evertonu! Chci ho, hlásí kouč Koeman


4379


Je to kapitán, ikona, legenda. Jenže na základní sestavu to v poslední už není. Útočník Manchesteru United Wayne Rooney naskakuje převážně z lavičky, čehož chce využít klub, kde vyrůstal – Everton.

31letý střelec brzy oslaví třináctý rok ve službách Red Devils. A je možné, že na tomhle čísle se zastaví. Boss Evertonu Ronald Koeman dal klubovému vedení jasně najevo: “Chci ho!”

RETRO: Kterak Rooney dal svůj první gól. Jeho kouzelná rána sestřelila Arsenal

Rooney se možná návratu na Goodison Park, odkud coby supertalentovaný teenager v roce 2004 odcházel, bránit nebude. Manažer José Mourinho totiž několikrát zopakoval, že mu nemůže garantovat základní sestavu.

“Nevím, jak to dopadne, ale doufám, že ho získáme,” řekl Koeman anglickému tisku. “Respektuji rozhodnutí Manchesteru i samotného hráče, to je jasné, ale Rooney bude u nás vždycky vítaný,” dodal.

FOTO: Fandové City demolovali Old Trafford! Nechali za sebou pořádnou spoušť

O příchod Rooneyho stojí i některé ikony Toffees. Třeba kapitán Phil Jagielka. “On je duší stále hráč Evertonu. Jsem si jistý, že by ho fanoušci u nás rádi opět viděli,” míní Jagielka.

Everton ale není jediný zájemce o služby Angličana. Spekuluje se hlavně o Los Angeles Galaxy, které hledá náhradu za veterána Stevena Gerrarda.