Rooney míří do zámořské MLS! V Los Angeles má nahradit Gerrarda


6892


Mezi Premier League a zámořskou MLS zřejmě dojde k zajímavé výměně. Veterán Steven Gerrard se vrací domů na Ostrovy, dres LA pak může navléknout Wayne Rooney, píše anglický tisk.

Rooney se v poslední době trápí, letos vstřelil za Manchester jediný gól. Navíc naskakuje coby kapitán většinou jen z lavičky. Pryč jsou časy, kdy patřil v United k nepostradatelným. “Nemůžu mu zaručit základní sestavu,” nechal se slyšet kouč Mourinho.

RETRO: Kterak Rooney dal svůj první gól. Jeho kouzelná rána sestřelila Arsenal

Se svým herním časem není logický spokojený. Situaci okolo 31letého střelce tak prý sonduje Los Angeles Galaxy ze zámořské MLS, které hledá náhradu za Stevena Gerrarda. Anglický veterán má totiž namířeno zpět do Liverpoolu.

“Galaxy mají zájem a zjišťují, za jakých finančních podmínek by byl Rooney dostupný,” hlásí ostrovní tisk.

Peníze představují velký problém. Rooney bere na Old Trafford 250 tisíc liber týdně, vydělá si tak za čtvrt roku to, co Gerrard v LA za celou sezonu. S platem by tak musel výrazně dolů, jinak se jeho přestup za moře neuskuteční.

FOTO: Fandové City demolovali Old Trafford! Nechali za sebou pořádnou spoušť

Co naopak téměř jistě vyjde, je přesun Gerrarda do Liverpoolu, kde strávil většinu kariéry. Ikona Reds se už rozloučila s fanoušky Galaxy prostřednictvím Instagramu a v lednu by měla dorazit na Anfield Road. “Pro Stevena místo určitě najdeme,” komentoval spekulace ohledně návratu Gerrarda manažer Liverpoolu Klopp.