RETRO: Září 2011, Pogba poprvé za United. Jsem rád, že je pryč, ulevil si Ferguson


14930


Hubený, hladká tvářička. Trochu neohrabaný. “Co je to za kluka?” ptali se fanoušci United. Když francouzská hvězda poprvé nastoupila za Manchester, nikdo ji moc neznal. A hlavně: o fotbalové superstar nemohla být řeč.

Je hotovo, Paul Pogba se stal nejdražším hráčem planety. Za 110 milionů liber odešel z Juventusu tam, kde to důvěrně zná – na Old Trafford. Vrací se na místo, kde mu nevěřili…

Řekli byste před lety, že jednou bude takové eso? Těžko. A jistý si nebyl ani legendární Alex Ferguson. “Dám mu šanci v áčku, uvidíme, co v něm je,” říkal Skot.

Psal se konec září 2011. Pogba se po více než dvou letech v Manchesteru po příchodu z Le Havre dočkal.

Místo: Leeds. Soutěž: Carling Cup.

Francouzský mladík vůbec poprvé oblékl dres Red Devils v soutěžním zápase. Po poločase střídal veterána Gigge. Nezářil, to vůbec ne. Pogba rozdal pár slušných přihrávek, nic nezkazil. Ale že by válcoval soupeře jako to dnes, to ani náhodou.

“Nebylo to špatné, vedl si slušně,” prohodil po utkání Ferguson. “Vím, že mu musíme dávat šance, jinak by nám mohl odejít,” dodal. A trefil se jako Sibyla.

Budoucí hvězdy aneb 5 talentovaných Brazilců, které Evropa ještě neobjevila

O necelý rok později byl Pogba pryč. V Manchesteru United neviděl perspektivu. Za pouhých 800 tisíc liber ho získal Juventus. “Neukázal žádný respekt ke klubu. Abych byl upřímný, jsem docela rád, že je pryč,” ulevil si tehdejší kouč United.

Až Pogba dorazí na Old Trafford dnes, Ferguson bude mluvit jistě jinak. Moc dobře ví, jak velkou chybu tehdy udělal.

https://www.youtube.com/watch?v=zKqkch7Bs-E