RETRO: Kterak Rooney dal svůj první gól. Jeho kouzelná rána sestřelila Arsenal


5185


Bujará kštice, postava hubeňoura, pohyb hladového buldoka. To byl Wayne Rooney v době, kdy vstřelil svůj vůbec první gól v Premier League. Bylo to přesně před čtrnácti lety.

V poslední době působí trochu těžkopádně, zvyká si na novou roli v dresu United. Už není tahoun. To nejlepší má za sebou. Dnes zřejmě bilancuje. 19. říjen je totiž pro Waynea Rooneyho speciální.

Výsledek obrázku pro wayne rooney 2002 evertonPřesně před čtrnácti lety vstřelil podsaditý Angličan svou premiérovou branku v anglické Premier League. Odnesl to Arsenal. Jeho Everton slavil.

Nebyl to ledajaký gól. Šlo o jeho typickou ránu, kterou udivoval i v následujících letech. Rooney zpracoval v 80. minutě těžký míč, otočil se a nádhernou točenou střelou z 25 metrů zavěsil. Seaman neměl nárok.

VIDEO: Soupeři ukradl taktické pokyny! Vtipným kouskem se baví celá Anglie

“Rooney potvrdil, že je největší talent v Anglii. Věděl jsem to hned, jakmile jsem ho uviděl,” vysekl mu tehdy poklonu manažer Arsenalu Wenger.

Everton vybojoval nečekanou výhru 2:1 nad favorizovaným Arsenalem. Jen a jen díky teprve šestnáctiletého klučinovi, který se stal později ikonou Manchesteru United.

https://www.youtube.com/watch?v=zDs-eERbhaM