Rekordní suma v historii klubu! Za koho se chystá Leicester vypláznout 42 milionů €?


11106


Dosavadní rekord byl pro novopečeného mistra Premier League přestup Shinjiho Okazakiho v loňském létě, kdy německý Mainz inkasoval od Lišek 11 milionů €. O 5 milionů dražší pak byl nedávný příchod defenzivního záložníka Nampalyse Mendyho z Nice. Ale transfer, který má být dokončen v nejbližších dnech (a možná i hodinách), nemá ve středoanglickém klubu obdoby.

Řeč je o 23letém Brazilci Luanovi. Útočník Gremia má totiž Foxes vyjít na neskutečných 42 milionů €. Jeho hodnotu přitom vyčíslil uznávaný server transfermarkt.com na pouhých 6 milionů!

Luan Guilherme de Jesus Vieira, jak zní jeho celé jméno, je odchovancem klubu Tabani EC, kde kdysi mj. působil mistr světa z roku 2002 Edílson. Po působení v TEC se přesunul o soutěž výš do Catanduvense, odkud si jej do mládežnické akademie vytáhlo Gremio, jeden z top klubů v Brazílii a pravidelný účastník Copa Libertadores.

První sezona v klubu z Porto Alegre byla pro Luana spíše na rozkoukání. No v té druhé, v níž se díky špatnému 7. místu z předcházejícího ročníku Gremio neúčastnilo pohárů, už odehrál 33 duelů, v nichž nastřílel 10 gólů a u 7 asistoval a pomohl svému týmu k návratu do Copa Libertadores. V osmi zápasech největší klubové soutěže Jižní Ameriky se sice rychlonohý forvard Gremia neprosadil, zato přidal 4 asistence.

Letos se znovu rozjel a ve 12 odehraných zápasech se prosadil pětkrát a jednou asistoval. Jen jednou do zápasu nenastoupil. A důvod může být trochu rizikem pro Lišky. V prvních šesti zápasech nového ročníku Série A nasbíral talentovaný útočník hned 3 žluté karty a nevyhnul se disciplinárnímu trestu.

Fanoušci Lišek budou moct svou (snad) novou posilu vidět v akci mj. na Olympiádě v Riu, kam byl třiadvacetiletý talent nominován. Těžko říct, jestli se prosadí až do základní sestavy.

Luan je velký univerzál. V této sezoně si už vyzkoušel zápasy na levém i pravém křídle, a také na hrotě. Mezi jeho největší zbraně pochopitelně patří rychlost, kvalitní zakončení i nahrávky. Je také velmi hbitý a kvalitně dribluje. Mnoho expertů v Brazílii jej označuje za hráče s úžasným talentem. Uvidíme, jestli bude přestupu do Evropy nakloněný i on. Bylo by určitě zajímavé sledovat takového hráče po boku Vardyho a Mahreze.