Red Bull Londýn? Vlastník Lipska chce umělý klub i v Premier League!


14652


Nikdo ho nemá rád, bundesligový nováček z Lipska leží většině fandů v žaludku. Je to klub bez tradice, zato se silným majitelem v zádech v podobě Red Bullu. Ten teď obrací svou pozornost na Ostrovy.

Vedení nápojářského gigantu musí být spokojené, vždyť jeho Lipsko dosud v Německu nikdo neporazil. Mimo něj sype peníze do fotbalových projektů v USA, Brazílii, Rakousku nebo Ghaně. A řada je na Anglii.

Neymar je lepší než CR7 a Premier League se nemůže s La Ligou rovnat, tvrdí boss Barcy

Jak poznamenávají anglická média, Red Bull touží po svém klubu i v nejbohatší a neprestižnější soutěži světa. “Red Bull přiznal, že Anglie je pro něj priorita číslo jedna, i nadále chce investovat velké peníze do sportu,” píše ostrovní tisk.

Výsledek obrázku pro red bull leipzig

Jestli rakouská společnost koupí některého účastníka Premier League, nebo se zaměří na tým z nižší soutěže a následně ho vytáhne na výsluní, není jasno.

FOTO: Moderní stadion jen ze dřeva? Ano, jde to! Unikát postaví v Anglii

V posledních dnech tráví v Anglii čas sportovní ředitel Lipska Ralf Rangnick, který prý pro Red Bull sonduje terén. Navštívil utkání tří klubů: Chelsea, Charltonu a Brentfordu.

Možná že jen hledal posily pro bundesligového nováčka, ale vyloučit se nedá ani to, že Red Bull už činí první kroky pro vstup na anglickou scénu.