Rashford: ‘Nejlepší obránce, proti kterému jsem kdy hrál, byl…’

1
2

7870


Rok 2016 znamená pro anglického mladíka Marcuse Rashforda vstup do velkého fotbalu se vším všudy. Když nastoupil 25. února poprvé za A-tým Manchesteru United v Evropské lize proti Midtjyllandu ve věku 18 let a necelých 4 měsíců, patrně nečekal, že při oslavě svých 19. narozenin za sebou bude mít EURO ve Francii a hlavně 31 zápasů za Manchester United.

Cristiano Ronaldo má mentalitu dvanáctiletého spratka, prohlásil nekompromisně jeho bývalý spoluhráč

“Často jsem mluvil s Rooneym, který mi dával rady,” netají svůj vzor mladičký odchovanec akademie Red Devils. “Také začal jako mladý, po debutu ve svých 17 letech za Everton přišel sem a jeho situace v Manchesteru byla stejná jako nyní ta moje. Vědět o tom, že si tímto vším musel projít i on, mi hodně pomáhá,” říká Rashford.

Výsledek obrázku pro marcus rashford

Pro něj samotného je ostatně dobře, že už má vše okolo velkého fotbalu a Premier League v malíčku. Přesto, že je mu ještě stále 18 a za ManU hraje “jen” 8 měsíců, získal už cenné zkušenosti, což sám přiznává. “Už to není tolik šílené. Zvykám si už na to,” řekl v nedávném rozhovoru pro anglická média.

Rashford sice hraje teprve chvíli, ale už odehrál zápasy proti dalším velkým anglickým klubům. Novináře zajímalo, kdo je podle něj obráncem, proti němuž se hrálo mladíkovi nejhůře. O koho se jedná najdete na další straně.