Ostuda! První zápas Rodgerse za Celtic – prohra v Lize mistrů s amatéry na Gibraltaru!

1
2

4409


Měla to být pouhá formalita. Skotskému velkoklubu Celticu Glasgow byl do 2. předkola Ligy mistrů nalosován vítěz utkání mezi Florou Talinn a Lincolnem. Navzdory nižšímu koeficientu postoupil tým z Gibraltaru, pro který se jedná o velký svátek. 

Postup do 2. předkola sice Red Imps zažili už vloni, ale tolik zvučného soupeře jako letos nedostali. Tehdy vypadli s dánským Midtjyllandem. Žádná ostuda to ale nebyla. Venku dokonce inkasovali jen jednou a po domácí prohře 0:2 se s Ligou mistrů loučil trpaslík důstojně.

Nejdřív se ale podívejme na klub, který dnes před celým světem Celtic zostudil. Ihned po zápase komentátor BT Sportu prohlásil, že se jedná o nejhorší prohru v dlouhé historii celku z Glasgow.

Lincoln Red Imps FC byl založen v roce 1976. Je suverénně nejlepším týmem na Gibraltaru. Už 22krát vyhrál tamní nejvyšší soutěž. Svá utkání hraje, stejně jako všechny kluby na této jihoevropské “skále”, na Victoria Stadium. Stadion s kapacitou pro 5000 fanoušků se nachází v bezprostřední blízkosti letiště.

Jediný fotbalový stánek na Gibraltaru ale nemá potřebnou licenci od UEFA, takže reprezentace hraje v Portugalsku. Gibraltarská fotbalová asociace přišla s návrhem stadionu Europa Point Stadium pro 8000 lidí. Stavba krásné arény pro 8100 ale nakonec ztroskotala na protestech místních. Stadion měl totiž ležet na jižním cípu Gibraltaru, odkud se nabízí turisticky atraktivní výhled na úzký průliv a pobřeží Afriky.

No zpátky k Lincolnu. Na jeho soupisce převažují Gibraltarci, ale najdeme zde i několik Španělů a dva Portugalce. Řada z hráčů ale nemá fotbal jako své zaměstnání! Najdou se tu úředníci, policista nebo třeba pracovník v docích.