Proč supertalent Renato Sanches odmítl United? Mladíček poprvé promluvil


5419


Dnes mohl kopat po boku Pogby a spol. Jenže nakonec se rozhodl jinak. Manchesteru United dal portugalský supertalent Renato Sanches košem a vydal se směr Bayern. Proč tak učinil?

Odehrál mimořádné ME ve Francii. Patřil k nejlepším v týmu kontinentálních mistrů z Portugalska. Klenot Benfiky Renato Sanches měl ale už před turnajem na stole několik lukrativních nabídek.

Dlouho to vypadalo, že kývne Manchesteru United. Nakonec ale vyhrál Bayern. “Měl jsem hned dobrý pocit, když se ozval Bayern,” vysvětloval 19letý záložník. “Opravdu o mě stáli, věřili mi jako hráči. To byl klíčový faktor, proč jsem se k nim připojil.”

Velkou roli v jeho rozhodování hrál i italský kouč Carlo Ancelotti. “On je vždycky klidný a nad věcí. Je vidět, že má obrovské zkušenosti. Hráčům hodně pomáhá a zlepšují se pod ním,” míní Sanches.

Proč Balotelli zklamal v Liverpoolu? Může za to lhář a žárlivec Gerrard, tvrdí přítel Maria

Bayern zaplatil za talentovaného středopolaře 30 milionů liber, přičemž částka může nabobtnat v případě jeho dobrých výkonů více než dvojnásobně.

Zatím má na svém kontě v triku Bavorů 150 odehraných minut. “V Bayernu hraje hodně fotbalistů světové třídy. Můžu se od nich učit, hlavně pak od záložníků, jako Vidala, Alonsa nebo Alcantary,” uzavřel skromně Sanches, který do posledního duelu s Herthou vůbec nezasáhl.

https://www.youtube.com/watch?v=mPragAmyeRs