Proč se Angličanům na EURO zatím moc nedaří? Tenhle důvod by čekal jen málokdo!


2051


Anglická reprezentace se po parádní kvalifikací potýká se špatnou formou na finálovém turnaji ve Francii. Albion vyhrál jen jeden ze tří skupinových zápasů. Často se ukazuje prstem na kouče Hodgsona, ale celý tým se musí potýkat s poměrně kuriózní situací. Na hotelu údajně straší!

Výprava kolébky fotbalu je ubytována v zámeckém prostředí v Chantilly na sever od Paříže. Zde také žil před 400 lety významný kuchař Ludvíka XIV. Francois Vatel.

Ten byl sice dlouhou dobu na vrcholu své slávy, ale brzy začala přicházet selhání, a poté, co zapomněl doručit královi ryby, spáchal sebevraždu. Probodl se vlastním nožem do srdce.

Místní říkají, že duch skvělého kuchaře, o kterém byl dokonce natočen před šestnácti lety film s Gerardem Depardieuem v hlavní roli, často straší po celém městečku, jenž se nachází pouhých 35 kilometrů od centra francouzské metropole.

Takhle komentoval situaci jeden z členů realizačního týmu: “Hotel je sice skvělým místem, ale v noci to tu vypadá trochu strašidelně.”

Osmfinále sehrají Angličané v pondělí ve 21 hodin proti Islandu. Na zápas by ale měli být plně koncentrovaní, protože se vypraví na opačný konec Francie do Nice.