Proč Pogba odmítl Real? Agent Raiola prozradil, co ho k tomu vedlo


5540


Už se pomalu zabydluje v Manchesteru United, který z něj udělal nejdražšího hráče planety. Vše ale mohlo být jinak. Paul Pogba měl před sezonou na stole řadu nabídek. Největší zájem měl Real.

S informací přišel hráčův agent Mino Raiola. Nechybělo prý mnoho a francouzský záložník dnes oblékal dres jiného velkoklubu. “Toužilo po něm asi pět nebo šest velkých týmů,” prozradil italský agent v rozhovoru pro Telefoot.

Jaké? Raiola odtajnil pouze jediné jméno – Real Madrid. Juventus už byl údajně s Realem dohodnutý na přestupové částce. Stačila drobnost, souhlas samotného hráče.

Jenže vytáhlý středopolař dal královskému klubu košem. “Trenér Zidedine Zidane po něm hodně toužil,” přiznal Raiola. “Když jsem se s Paulem setkal, hned mi vysvětlil, co chce. Řekl, že jeho domov je Manchester, tím debata skončila,” dodal.

RETRO: Září 2011, Pogba poprvé za United. Jsem rád, že je pryč, ulevil si Ferguson

Pogbu v průběhu ME, kde Francie ve finále podlehla Portugalsku, přestupovými tahanicemi vůbec nezatěžoval. “Nemluvil jsem s ním o tom, nebyl důvod ho znervózňovat, vše jsme rozebrali až poté, co odešel po turnaji na dovolenou,” vysvětlil Raiola s tím, že už loni se o Pogbu zajímala Chelsea. “Mourinho ho hodně chtěl, ale tenkrát nebyla ideální doba na přestup.”

United zaplatili za Pogbu téměř tři miliardy korun, čímž se stal vůbec nejdražším fotbalistou světa. Na Old Trafford se vrátil po čtyřech letech.

https://www.youtube.com/watch?v=wSnDP_LkNhE