Proč hraje Alexis na hrotu? Wenger konečně vysvětlil, proč Chilana přesunul


6156


Byl to riskantní tah a řada fanoušků Arsenalu pro něj neměla pochopení. Alexis na hrotu? To přece nemůže fungovat, láteřili. Mýlili se. Chilan si tam vede skvěle.

Levé křídlo, to je jeho post. Posledních několik zápasů to ale neplatí. Alexis Sanchez řádí na samotném vrcholu formace Gunners.

Jak ukazují statistiky, bylo to výborné rozhodnutí. Drobný jihoamerický chlapík má na svém kontě už pět branek. Trefil se proti Chelsea, Hullu nebo PSG. Ale proč Wenger s jeho přesunem na hrot riskoval? “Viděl jsem tam jisté podobnosti s Luisem Suarezem,” prozradil Wenger v rozhovoru pro Sky Sports.

Ze začátku měl ale pochybnosti. Stejně jako fanoušci Arsenalu. “Hodně lidí zprvu mé rozhodnutí zpochybňovalo. V prvních dvou zápasech jsem nebyl přesvědčený, že to zvládne, ale teď je v útoku stále lepší a lepší,” pochvaloval si Wenger.

Wenger se pomalu loučí s Arsenalem. Tohle jsou 4 nejvážnější kandidáti na pozici kouče Gunners

Ještě v minulé sezoně o tom nepřemýšlel. “V útoku máme velkou konkurenci. Myslel jsem, že tam bude hrát Danny Welbeck nebo Olivier Giroud,” dodal Wenger s tím, že letos věří v ligový titul. “Už nemáme v týmu děti, ale vyspělé hráče.”

Zatím to vypadá, že by to mohlo poprvé od roku 2004 vyjít. Po nedělní vydřené výhře na hřišti Burnley ztrácí Arsenal na čelo dva body. Jenže sezona je ještě hodně dlouhá.