‘Připomíná Messiho!’ Na supertalenta Tottenhamu srší samá chvála


5516


Tottenham dal ve středečním zápase 3. kola Ligového poháru zapomenout na týden staré selhání v úvodním zápase Champions League ve Wembley proti Monacu a rozdrtil třetiligový Gillingham. Více než 5 gólů od Kohoutů do sítě outsidera ovšem zaujal start 17letého mladíčka Marcuse Edwardse.

Borci z Premier League v přímácích válcují Ronalda i Messiho, Payet ale jejich králem není!

Mladý ofenzivní záložník patří mezi nejtalentovanější Angličany. V Tottenhamu působí už od svých 8 let a 15 minut proti Gillinghamu bylo jeho premiérové utkání za A-tým. A můžeme s jistotou říci, že rozhodně ne ojedinělé. Argentinský kouč Mauricio Pochettino na něj totiž pěje jednu ódu za druhou.

Mauricio Pochettino says Tottenham teenager Marcus Edwards reminds him of Barcelona superstar Lionel Messi

“Kvalita z něj přímo vyzařuje. Tělem a způsobem hry mi trochu připomíná začátky Messiho. Má skvělé vyhlídky a potenciál být top hráčem. Musíme být ale trpěliví a říct mu o jeho možnostech v budoucnosti. Tu si ale buduje teď, a to je důležité. Je naší povinností s ním mluvit,” říká bývalý kouč Southamptonu a Espanyolu.

Edwards na sebe upoutal pozornost na loňském EURU U17, které se hrálo v Bulharsku. Rodák z Londýna rozhodl skupinové zápasy s Itálii a Irskem a přesto, že Angličané vypadli překvapivě už ve čtvrtfinále s Ruskem, byl vybrán do nejlepší jedenáctky šampionátu!

Marcusovi sice bude v prosinci teprve 18 let, přesto už podepsal s Tottenhamem první profesionální smlouvu. A rozhodně to nebylo jednoduché rozhodování. Zajímaly se o něj top kluby napříč celou Anglii, ale on dal po táhlých jednáních přednost klubu, kde se naučil hrát fotbal.

A nejspíš toho litovat nebude, protože Pochettino dle svých slov sdílí s fanoušky nadšení a příští Edwardsův start by tak měl být otázkou času.